Na začátku bylo nutné stáhnout si do telefonu aplikaci Tesla Smart, pomocí které se chytrý vysavač Tesla ovládá. Nastavíte si do ní parametry vašeho bytu a preference úklidu a pak už se nemusíte o nic starat. Díky této aplikaci, která funguje v češtině, máte možnost ovládat vysavač i na dálku, když zrovna nejste doma. A můžete v přímém přenosu sledovat, jak váš pomocník rejdí po podlaze a krůček po krůčku ji uklízí. Doma pak můžete vysavač ovládat i pomocí dálkového ovládání nebo hlasových povelů. Díky velkokapacitní baterii může pracovat až 140 minut. Za tu dobu s přehledem zvládne uklidit cca 70m2.

Je skvělé, že si sám umí vyhodnotit, že už mu dochází „dech“ a nechá se ještě dostatek energie, aby se sám stihl vrátit do nabíjecí stanice. Anglicky vám oznámí, co se chystá udělat a pak si v tichosti zapluje „domů“.  

IMG-20220920-180107-Velke-.jpg

Tento inteligentní přístroj funguje pomocí laerové technologie, která mu umožňuje mapovat prostředí vašeho domu a vyhýbat se překážkám. Snadno překoná cokoli na podlaze do výšky 1,5 centimetrů. Přejedete tedy i klasické prahy, které my doma sice nemáme, ale oceňuji, že přejíždí z vinylové podlahy na koberec. Zvládá to úplně bez problémů. Skvěle se také vyhýbá překážkám jako je nábytek, květináče a další věci na zemi. Je totiž vybaven senzory proti pádu a kolizi. Nemusím se tedy ani obávat, že by spadl ze schodů a rozbil se. Oceňuji také to, že je dost „placatý“. Vejde se tudíž v pohodě pod nízkou komodu i stolek v obýváku, nikde se nezasekne. 

IMG-20220920-180203-Velke-.jpg

Úklid na jedničku

Nejdůležitější je samozřejmě to, jak kvalitně vysavač uklízí. Vzhledem k tomu, že s námi doma bydlí ještě dva psi a tři kočičky, je nasnadě, že chlupů se na podlaze najde opravdu hodně. K tomu ještě připočítejte, že všechny tři dcery jsou dlouhovlásky, takže uklízet je za potřebí každý den, a to skutečně důkladně. Proto nejčastěji využíváme intenzivní mód uklízení. Vysavač nabízí módy celkem tři - eco, standard nebo intenzivní; záleží jen na vás, co si vyberete.

Výkon tohoto přístroje je každopádně úctyhodný. Jeho sací síla je 2 200 Pascalů, což ho předurčuje k tomu, že efektivně uklidí všechny typy podlah i koberce. Já jsem ocenila také fakt, že má v sobě přístroj zabudovaný výkonný HEPA filtr, který v průběhu úklidu čistí vzduch, odstraní prach, roztoče i alergeny.

632ae828b8ed5IMG-20220920-180403-Velke-.jpg

Vysávání je jedna věc a vytírání druhá. Oba úkoly zvládá Tesla Smart Robot Vacuum Laser na jedničku. Vysaje a vytře dokonce na hůře přístupných místech, jako jsou například rohy místností či kolem nábytku.         

Jak geniálně tenhle chytrý vysavač uklízí, se podívejte zde:

Více na www.teslasmartcom.cz

Clipboard01.jpg