Poprosili jsme účastníky akce, aby nám napsali, jak se jim pračky líbí a jaké vlastnosti je zaujaly.

Testovali jsme tyto produkty:

U jednotlivých praček, které jsme měli možnost vyzkoušet uvádíme několik recenzí od testerek.

5e34189e17077obrazek.pngModerní a úsporná A+++ pračka Indesit Innex s velkým digitálním displejem a kvalitním invertorovým motorem. Má velkou kapacitu až pro 8 kg prádla a rychlost odstřeďování 1200 ot./min. Velkou předností je funkce Push & Wash - možnost rychlého praní stisknutím jediného tlačítka. Z dalších funkcí jistě oceníte odložený start, dětskou pojistku, senzor Water Balance Plus nebo rychlý program na 30 minut.

Jaké jsou recenze na volně stojící pračku Indesit?

Jitka T.:
Pračka vypadá moderně, umí mnoho věcí včetně praní péřových bund nebo přikrývek. Také dobře pere vlnu díky programu Woolmark. Prádlo vypadá dobře vyprané i dosucha vyždímané. Můžu jenom doporučit.

Petra K.: Pračka funguje výborně. Velkou výhodu spatřuji ve funkci FreshCare+. Jsem spokojená.

Jitka Z.: Pračka předčila mé očekávání. Pere úžasně, prádlo je krásně čisté, a i fleky, které ve staré pračce už vyprat nešly, jsou pryč.

5e3418c27930fobrazek.pngWhirlpool FWDG97168B EU představuje kombinovanou pračku se sušičkou v energetické třídě A s kapacitou 9 kg praní a 7 kg sušení. Nabízí přehledný displej se zobrazením funkcí, teploty a času. Je vybavena technologií 6.smysl, která automaticky upravuje prací a sušící cyklus, aby uspořila energii, čas a vodu.

Přečtěte si recenze:

Věra F.:
Pere i suší, je to velká úspora. Ovládání je intuitivní, dobře se udržuje. Otáčky odstřeďování jsou 1600 za minutu, takže prádlo je pěkně vyždímané. Elegantní dvířka v černé barvě. Můžu jen doporučit.

Linda Z.: Sušičku jsem nikdy neměla, nemám na ní místo, proto jsem se rozhodla pro nákup pračky se sušičkou a jsem nadmíru spokojená! Je tichá a má dostatečný prostor i škálu programů.

Jiřina H.: Kombinace pračky a sušičky je ideální pro můj malý byt. Je to skvělý pomocník a ovládá se a funguje bez problémů. Jsem s ní spokojená a to velmi.

5e3418e3afe08obrazek.pngDopřejte oblíbeným kouskům z vašeho šatníku maximálně šetrnou péči, sobě pak optimální výsledky praní a úsporu energií. Inteligentní technologie 6. smysl dokáže sama automaticky vyhodnotit množství náplně a tomu přizpůsobit spotřebované energie, vodu i čas praní. To vám zajistí nejen perfektně čisté prádlo, ale také úsporu energií. Prodloužením praní při určité teplotě dokáže funkce Clean+ odstranit i odolné skvrny. Naopak u barevného prádla spotřebič využívá nízké teploty tak, aby ochránil krásné a syté barvy tkanin. Osvěžení po skončení cyklu za pomocí páry provzdušní prádlo až na šest hodin a zbaví jej nepříjemných pachů. Množství programů a doplňkových funkcí přináší specializovanou péči pro každý kousek, ať už se jedná o sportovní oblečení či velké kusy přikrývek.

A jaké je její hodnocení?

Jarka K.:
8 kg prádla, FreshCare + funkce a dobré praní, co víc čekat od pračky, tato vše zvládá na jedničku.

Žaneta P.: Do pračky se vejde opravdu mnoho prádla, což je výhodné pro větší rodinu. Skvělý poměr kvality vs. ceny.

Martina M.: Moderní pračka se 14 programy, ždímá na 1400 otáček, inteligentní technologie 6. smysl, díky kterému si pračka nastavuje, co potřebuje pro nejlepší výsledek praní.

5e3419133e458obrazek.pngNejtišší zpředu plněná pračka FSCR 12440 vyniká na první pohled nadčasovým designem Supreme Care, s kapacitou prádla až 12 kilogramů a svou energetickou třídou A+++ - 60 % patří mezi nejúspornější pračky na trhu. Je vybavena chytrým 6. smyslem, který se přizpůsobí náplni pračky a tím snižuje spotřebu vody, energie a času až o 70 %. Pračku lze ovládat na dálku aplikací 6th Sense LIVE. Můžete si v telefonu či tabletu naplánovat praní, získávat tipy na nejefektivnější používání spotřebiče, kontrolovat technický stav pračky.

Jak vyhovuje tato pračka uživatelům?

Tomáš F.:
Jako chlap oceňuji propojení s mobilem a aplikací, všechno se dá nastavit online. Ovládání pračky je jednoduché, stačí se zorientovat a je to snadné. Pračka nabízí mnoho programů, zaujalo mě automatické nastavení a vypuštění potřebného množství pracího přípravku podle toho, jak je prádlo špinavé, jaká je tvrdost vody, kolik ho je v bubnu.

Petra P.: Krásný a moderní dotažený design, vzhled odpovídá funkcím a všemu, co pračka nabízí. Vše kontroluje a dávkuje, je velmi úsporná.
 
Míša M.: Výkonná, super programy, 6. smysl, úsporná, skvěle odstřeďuje.

5e3419383aa9bobrazek.pngWhirlpool FRR 12451 je super tichá předem plněná pračka s přímým pohonem bubnu s energetickou efektivnosti A+++ 50 %, s barevným textovým dotykovým displejem pro zobrazení funkcí, teploty a času.

Jaké je její hodnocení?

Monika K.:
Pračka má 1400 otáček, takže je prádlo dokonale vyždímané a není pomačkané. Má speciální programy na košile, což je parádní, košile nejsou tak pomačkané a dobře se žehlí.

Alena H.: Krásná pračka se spoustou funkcí a vychytávek. Je velmi tichá s doživotní zárukou na motor. Líbí se mi funkce 6. smysl, která si sama spočítá kolik vody a energie použije podle množství vloženého prádla.

Radka M.: Je velmi tichá, vůbec nevím že pere. Super je, že když zapomenu nějaké prádlo venku, můžu ho přidat pomocí funkce Add.

Oslovila nás zejména funkce FreshCare+, kterou můžete využít jak u praček, tak u sušiček. Je to velmi praktická funkce, protože když zapomenete vyprané či vysušené prádlo vyndat po skončení nastaveného programu, FreshCare+ se postará o to, aby prádlo bylo až po 6 hodin nestále svěží a hezky nadýchané. Více najdete zde.
5e3c07f05f1f7obrazek.png

Funkce FreshCare+ u sušiček je to jedinečná funkce, která pomocí regulované teploty (35-42°C) a rotací bubnu osvěžuje prádlo až 6 hodin po skončení sušení tak, aby prádlo zůstalo nadýchané a nezmačkané. Zároveň brání tvorbě bakterií v sušičce.

FreshCare+ - u praček zajišťuje svěžest prádla po skončení praní. Pomalé, až 6 hodinové otáčení bubnu prádlo provětrává, aktivuje jeho vůni a snižuje tvorbu záhybů. Jemná síla páry a rotace bubnu osvěžuje prádlo a brání vzniku bakterií v pračce.

Více informací naleznete zde.

Přečtěte si také:

Podívejte se na videa:

Reklama