Co jsou to bílkoviny?

5f902ae1b2b88obrazek.png
Stavební kameny orgánů, svalů, kůže, hormonů, zkrátka téměř všeho důležitého v těle. Přirozeně se jich v potravě vyskytuje 20 druhů. Naše tělo potřebuje všechny. Umí je rozložit a seskládat z nich bílkovinné struktury, jaké zrovna potřebuje. Využívá je podle potřeby do téměř všech buněk od orgánů přes hemoglobin v krvi až po vlasy.

Slovo protein, česky bílkovina, pochází z řeckého slova proteios, což znamená první nebo vrcholný. Rovnováha výživy totiž staví právě na bílkovinách. Skládají se z menších molekul zvaných aminokyseliny.

Bílkoviny a hubnutí

Bez proteinů zdravě nezhubnete. A to hned z několika důvodů:

  1. Zodpovídají za řadu metabolických procesů. Enzymy i hormony podporující trávení se z většiny skládají právě z bílkovin. Navrch ovlivňujíi naši imunitu a nervový systém.
  2. Sytí nejlépeze všech druhů potravin. Zkombinujete-li je s kvalitními sacharidy, vydrží vám energie na několik hodin.
  3. Trávení bílkovin je nejpomalejší ze všech složek potravin a tělona ně vydává energii, aniž byste dělali cokoli dalšího.
  4. Bílkoviny si tělo neukládá do zásoby. Nepřiberete po nich na váze (při optimálním příjmu).
  5. Při správném příjmu bílkovin a pohybovém režimu se zbavíte tukové hmoty. Svalová zůstane, nebo mírně posílí. Což je to, co potřebujete.

Jak proteiny doplnit?

Existují dva druhy bílkovin. Ty první jsou živočišného původu a nachází se v mase, mléku a mléčných výrobcích nebo vejcích. Proteiny rostlinného původu zase najdete v sóje, luštěninách, celozrnných obilovinách, quinoe, oříškách či zelenině. Odborníci doporučují, abychom si potraviny s obsahem bílkovin dopřávali v průběhu celého dne, přidávali je ke každému jídlu.

Testujeme Protein Pudingy Dr.Oetker

Dr. Oetker přichází s unikátní novinkou! Máme pro Vás skutečný proteinový puding s obsahem 22% proteinu pro všechny aktivní děti, jejich rodiče, přátele, sportovce a milovníky pudingů. Vychutnejte si skutečný proteinový puding s obsahem mléčného proteinu - kaseinu s postupným uvolňováním aminokyselin. Vysoká kvalita a výborná chuť!

Clipboard01.jpg

Protein Puding Kakao 40 g a Protein Puding Vanilka 35 g

  • Vychutnejte si skutečný proteinový puding s obsahem mléčného proteinu s postupným uvolňováním. Vysoká kvalita a výborná chuť!
  • Nezapomeňte, že součástí zdravého životního stylu je nejen různorodá strava, ale také aktivní pohyb a pozitivní myšlení. Žijte zdravě.
  • Proteinový puding je určen pro přípravu 2 porcí z 300 ml mléka nebo rostlinného mléka. Postup přípravy je jako u klasického pudingu Dr. Oetker.
  • Ideální na přípravu dezertu pro děti a také pro ty, kteří preferují vysoký obsah funkčních potravin a zdravý životní styl. 

Jak nám pudingy chutnaly?
5f902aee92d47obrazek.png

Marta K., editorka
Novinka od Dr. Oetker ve formě proteinových pudingů mě moc potěšila. Pravidelně cvičím a protein se tak velmi hodí. Pudingy obsahují 22% proteinu. Překvapilo mě, jak jsou pudingy dobré. Nejvíce mě oslovil kakaový. Občas si nakrájím ovoce do mističky, přidáme piškoty a máme výborný dezert. V tomto případě ještě s bonusem ve formě proteinu. Od Dr. Oetker jsem měla možnost vyzkoušet mimo pudingů i dva toppingy – lesní ovoce a karamel. Karamel je výborný a jako milovníka čehokoliv s karamelem mě nadchl.

5e5cff6e88a33obrazek.png

Klára K., marketing
Mám velmi dobrý pocit, že proteinový puding s obsahem 22% proteinu je vhodný pro zdravý životní styl. Jsem ráda, že ho značka Dr.Oetker zařadila do svého sortimentu. Obě varianty, jak vanilková, tak kakaová jsou chuťově velmi dobré. Mám ráda kvalitní mléčné výrobky, proteinový puding do nich určitě patří. když je puding krásně vychlazený, ozdobený ovocem, je to velká dobrota!  

Vendula K., zástupkyně šéfredaktora
Dr. Oetker je pro mne záruka kvality a výrobky této značky moc ráda kupuji. V našem testovacím balíčku byly klasické pudingy, které míváme běžně doma, pudingy z prémiové řady, kde jsme si nejvíce oblíbili příchuť kakao máta a také proteinové pudingy, které jsou na trhu chvíli. Na ty jsme se těšili nejvíce a ani ty nezklamaly. Vanilková i kakao varianta nám moc chutnala a mě navíc přišlo fajn, že je balení na dvě porce. Nevím jak u vás, ale u nás se puding jí těsně po uvaření, kdy máme na něj největší chuť a většinou jedna dvě porce zbudou a já druhý den děti přemlouvám, jestli si ještě nedají, protože jídlo se nevyhazuje... Proteinové puding můžete navíc uvařit i z rostlinného mléka, další plus! Vyzkoušejte.

Více na OETKER.CZ

5f0d796fdcadbobrazek.png

Čtěte také:

Reklama