V rubrice vaření se věnujeme každý den vaření, přinášíme vám zajímavé recepty, které ve většině případů sami vaříme. Aby byl ale výsledek vaření dobrý, musíme se spolehnout na pomocníky, které máme v kuchyni k dispozici.

trouba

Protože máme rádi moderní vychytávky, uvítali jsme možnost testovat multifunkční mikrovlnnou troubu Whirlpool JT 479 IX JetChef Premium , o které jsme již psali a kterou můžete aktuálně vyhrát v naší Velké vánoční soutěži, Whirlpool je jedním z hlavních partnerů soutěže – vše na této stránce //zena-in.cz/vernostni-klub/. Pokud byste ji chtěli vyhrát, zapojte i v průběhu soutěže, vyhrát můžete i vy, přečtěte si pravidla a pusťte se do toho.

wh

Multifunkční mikrovlnnou troubu Whirlpool JT 479 IX JetChef Premium jsme testovali dvakrát – jednou si ji vzala domů Klára Křížová a podruhé jsme ji testovali minulý týden se čtenářkami na vánočním vaření v holešovické Chefparade.

Jaké jsou výsledky testování Kláry?

Vzala jsem si troubu domů a po pročtení návodu jsem se rozhodla udělat menu z kombinace tří pokrmů, které připravím postupně v multifunkční mikrovlnné troubě. Protože jsou v nabídce přednastavené recepty, zajímalo mne, jak si s nimi reálně trouba poradí. Vybrala jsem si jako přílohu americké brambory s využitím funkce Crisp, brokolici udělanou v páře a kuřecí kousky ve slanině také s využitím funkce Crisp. Velmi jsem ocenila, že je displej JetChef Premium textový a v českém jazyce.

Koupila jsem všechny ingredience a začala s přípravou nedělní večeře pro celou rodinu. Manipulace s nastavením trouby je velmi snadná, u každého pokrmu je v návodu  popsáno a ještě pomocí grafických značek vyznačeno, jaký program, jeho číslo a jakou nádobu potřebujete použít. I kdybyste neměli návod po ruce, na displeji se vám vše ukáže – po nastavení volby.wh1

Brambory i kuřecí kousky jsem pokládala na speciální Crisptalíř (kulatý kovový tác), brokolici jsem musela vložit do speciální plastové nádoby s víkem a sítkem, pod které se napustí odměřené množství vody. Po vložení zeleniny jsem zacvakla víčko a vložila celou nádobu do trouby. Po zapnutí nastaveného programu si trouba sama načetla čas pečení, u masa a brambor mi v průběhu procesu displej hlásil, abych kousky obrátila.

wh2wh3

Jak to dopadlo? Všechny tři složky kompletní večeře byly velmi dobře upečené, povrch brambor a masových kousků se slaninou byl krásně křupavý. Brambory ani maso nebyly vysušené, opravdu musím pochválit celé zpracování a výsledek. Brokolice byla také „tak akorát“ – nebyla moc měkká, vrchní konce růžiček neodpadávaly. Musím říci, že nám všem jídlo chutnalo.

wh6wh5

Ještě jsem použila troubu pro pečení cheescaku, kdy jsem nastavila pečení manuálně dle receptu (teplotu a čas) a pak jsme troubu použili i jako klasickou mikrovlnku jen pro ohřátí studeného jídla.

wh6

Za mě má tato trouba jedničku. Pokud se s ní naučíte dobře zacházet a nebudete se bát využít všechny její zajímavé funkce – což by bylo v tomto případě vyloženě škoda, tak je skvělý pomocníkem pro přípravu jídel. Podle mne je praktická funkce Stop rotace talíře, která umožňuje používat i hranaté nádobí a snáze ohřívat větší porce.

wh9

Takže v této troubě ohřívejte, pečte a zapékejte, rozmrazujte, rozpékejte a grilujte nebo vařte. Vše zvládne. Najdete ji tady na této stránce http://www.whirlpool.cz/jt-479-ix

Více informací na http://www.whirlpool.cz/jt-479-ix

 

Jaká je tato trouba?

Multifunkční mikrovlnné trouby Whirlpool z řady JetChef Premium

Intuitivní vaření

Neodmyslitelnou součástí spotřebičů společnosti Whirlpool je inteligentní technologie 6. smysl. V případě multifunkčních trub JetChef tato technologie pomáhá nastavit potřebné parametry přípravy pokrmů, optimalizuje dobu vaření, šetří energii a dělá snazším i ovládání spotřebiče. Díky několika senzorům, včetně senzoru vlhkosti, technologie sama kontroluje a neustále upravuje vše potřebné pro ty nejlepší možné výsledky vaření.

Vařte jako šéfkuchař

Dodržovat vyváženou stravu a zároveň vařit jako šéfkuchař nebylo nikdy tak snadné. Menu šéfkuchaře obsahuje až 90 přednastavených receptů (modely JetChef Premium), díky kterým snadno připravíte vyváženou hostinu pro sebe i celou rodinu. Menu je rozčleněné do 11 různých potravinových skupin jako například speciální volba „zdravé smažení“. Multifunkční trouby JetChef Premium si navíc zapamatují až 10 vašich vlastních oblíbených receptů. Budete je tak mít vždy po ruce a přípravu zvládnete v několika málo krocích.

„Crispujte“

Zeleninu, pečeni, rybu nebo koláče připravíte křupavé na povrchu a šťavnaté uvnitř díky funkci Crisp a stejnojmennému speciálnímu talíři. Jedná se o unikátní technologii vyvinutou společností Whirlpool pro multifunkční trouby, která efektivně kombinuje působení grilu, mikrovln a speciálního Crisp talíře. Při vaření tak dosáhnete skvělých výsledků v rekordním čase.

V kombinaci s funkcí Bread Defrost si můžete pochutnat na bleskově rozmraženém pečivu, které bude křupavé a vláčné, jako byste ho právě upekli. Vychutnáte si tak jakýkoli druh teplého, voňavého pečiva, kdykoli na něj dostanete chuť.

Horký vzduch i pára

Pokud jde o zachování kvality jídla, vaření bez přidaného tuku a zvýraznění chutí potravin při zachování jejich nutričních hodnot, pak je vaření v páře ideálním způsobem. Pochutnejte si na svěží zelenině nebo rybě díky troubám JetChef se speciální funkcí Steam a příslušenstvím pro vaření v páře. Multifunkční trouby Whirlpool v atraktivním zeštíhleném designu zastanou také práci tradiční trouby s výkonným horkovzdušným ohřívačem a ventilátorem. Možnost předehřát troubu samozřejmě nechybí.

Prémiová funkce JetChef Premium

Kromě funkcí MWO, Grill, Crisp, Horký vzduch a Vaření v páře je multifunkční trouba JetChef Premium navíc vybavená funkcí Steam & Boil, tedy kombinací vaření ve vodě a v páře pomocí speciálního příslušenství. Například těstoviny jsou díky této kombinaci uvařené za kratší dobu, stejně jako zelenina, která si tak navíc lépe udrží své vzhledové i nutriční vlastnosti.

Nadstandardní kapacita

Volně stojící multifunkční trouby JetChef zastanou funkce hned několika spotřebičů, čímž šetří i prostor v kuchyni. Přitom nemusíte při vaření myslet v malém. Díky nadstandardní vnitřní kapacitě 33 litrů připravíte vydatný oběd pro celou rodinu. Praktická je také v případě modelu JetChef Premium funkce Stop rotace talíře, která umožňuje používat i hranaté nádobí a snáze ohřívat větší porce.