Nezasvěcený pozorovatel nebo pejskař začátečník si mohou říct, že je jedno, jaké granule pes dostává. Hlavně že mu chutnají. Jak víme, spousta psů sežere prakticky všechno, takže kdyby bylo na nich, výběr by dost možná také ani neřešili. Jenže patříte-li k zodpovědným páníčkům a záleží vám na zdraví a spokojenosti vašeho mazlíčka, je důležité volit opravdu dobře.

64749382d2425obrazek.png

Pokud jste majiteli velkého plemene a krmíte granulemi, je zapotřebí sáhnout po těch, co jsou označeny jako "large". Mají tedy takové složení, jež odpovídá potřebám velkých psů. Ti totiž potřebují krmivo, které má ve složení dostatek vápníku, aby psům dobře rostly svaly a kosti. Navíc u takových plemen bývají hodně zatíženy klouby a chrupavky, proto by granule měly nabídnout i dostatek kolagenu, glukosaminu, chondroitinu a antioxidantů. Zvláštním případem jsou velká robustní plemena psů. Mají totiž hodně podkožního tuku. Není tedy nutné, aby měli pejskové krmivo energeticky vydatné. Naopak. Hodí se pro ně spíše lehčí varianty.

My jsme měli v redakci možnost testovat granule určená pro velká plemena od značky PURINA PRO PLAN. Tato značka nabízí pečlivě sestavené receptury krmiva pro psy, které jsou plné lahodných ingrediencí pro kompletní a vyváženou výživu. Podívejte se, jak granule našim mazlíčkům chutnaly a jaký je výsledek našeho testování:  

Granule PURINA Pro Plan  Large Adult Sensitive Skin s lososem
testovala fenka Rose

6470a6cda37b6obrazek.png

Naše tříletá psí slečna se jmenuje Rose, mohutné psí plemeno Leonberger. Je dost velká, váží 55 kilo a patří mezi obří, robustní plemena. Leonberger má díky své velikosti více zatížené klouby a kvalitní krmivo je pro toto šlechtěné plemeno opravdu základ.

6470a7998dbbbobrazek.png
Foto: Jitka Turková

Já s oblibou říkám, že je to nejhodnější a nejmilovanější člen rodiny, proto si zaslouží jen to nejlepší:-)

Rose není mlsná, potíže se stravou nemáme, ale snažíme se jí vybírat kvalitní granule, které dle rady veterináře podáváme dvakrát denně. Test granulí PURINA Pro Plan Large Adult Sensitive Skin s lososem u nás dopadl na výbornou.

64749a5401b87obrazek.png
Foto: Jitka Turková

Rose je hodně chlupatá a má citlivou kůži, proto moje volba padla na výběr právě těchto granulí s lososem, které jí moc chutnají. Na granule se vždy moc těší.

64749a4d7748fblobid0.png
Foto: Jitka Turková

Její srst je po více jak měsíci testu zdravá a krásně lesklá, netrpí na průjmy. 
Rose vypadá spokojeně a radostně, a to je pro nás nejdůležitější, vždyť je ten nejvěrnější a nejmilejší společník.

6470a92190e21obrazek.png
Foto: Jitka Turková


Granule PURINA Pro Plan Large Adult Sensitive Skin s lososem

testovaly fenky Aninka a Drinuška
6470a6da2970bblobid0.png

Mám doma dvě leonbergří fenky. I přesto, že je to máma s dcerou, jsou každá ůplně jiná a to ve všech ohledech. Jedna je klidná, něžná, místy až plachá, nicméně největší hlídač v naší ulici. Ta druhá je temperamentní, nebojácná, mrštná a po vzoru mámy, hlídá svůj majetek taky na výbornou. Starší z nich má od štěněte problémy s jídlem, granule jí moc nechutnají a proto jsme zkoušeli barfovat. Maso samozřejmě chutnalo a fenka mi hezky jedla a nabírala, ale bohužel zejména v letních měsících a při častém cestování je barf problém. A tak se dostavily problémy s trávením, průjmovitost atp. Proto  jsem barf musela přestat dávat a pustila se opět do hledání granulí, které by moje fena snědla.

6470a7d794e9fblobid0.png
Foto: čtenářka Linda

Vyzkoušela jsem hodně značek a typů. Vzhledem k velikosti a jejímu apetitu jsem vždy volila superprémiová krmiva, ale vždy jsem narazila na stejný problém. Fenka přišla k misce, čichla a nechala být. Misku vzala na milost, až když byl velký hlad a z paničky nic lepšího nedostala.

Když jsem poprvé sypala do misky granule PURINA Pro Plan Large Adult Sensitive Skin s lososemměla jsem opět skeptický pocit. Jaké bylo moje překvapení, když fenka přišla, čichla a začala pomalu žvýkat. Nemůžu tvrdit, že granule žrala s radostí, ale můžu každopádně říct, že granule sežrala a i po 14 dnech podávání jí stále chutnaly. To je obrovský ůspěch, za který vděčím značce PURINA PRO PLAN. Během podávání granulí mi obě fenky začaly přesrsťovat, je nutno říct, že srst se jim krásně vyměnila a neměly žádný problém. Kvalita srsti je stále velice dobrá. Po mojí zkušenosti mohu tedy tyto granule jako chovatel obřího plemene jen doporučit, nehledě na to, že na pytli s krmivem je fotka leonbergera … moje volba je tedy jasná.:)

6470aaa37e3fdobrazek.png
Foto: čtenářka Linda

Granule  PURINA Pro Plan Large Adult Athletic Dog Sensitive Digestion granule pro psy s jehněčím. 
testovala fenka Maggie

6470a77244723obrazek.png

Maggie je šestiletá fenka, kříženka beaucerona, což je staré ovčácké psí plemeno francouzských planin, připomínajícího hrubšího dobrmana. Přivezli jsme si ji z útulku jako čtyřměsíční štěně, co snědlo, na co přišlo. Od začátku jsme začali barfovat a u tohoto způsobu krmení jsme vydrželi až do loňského léta, kdy se naše rodina rozrostla o dalšího člena, pejska Charlieho. Upřímně přiznávám, že krmit kvalitním barfem dva hladové krky začalo být pro nás náročné, a to jak z finančních, tak i časových důvodů. Začali jsme proto hledat granule, které by Maggie chutnaly, a zároveň obsahovaly všechny důležité živiny. Maggie byla ze začátku v šoku, když jsme před ní postavili misku granulí a nechápala, kde je její maso s rýží a zeleninou. Protože se k jídlu moc neměla, přidávali jsme jí o granulí trochu psí paštiky, což mělo úspěch. Jenže to podle veterináře není úplně nejlepší cesta, protože suché krmivo se údaně tráví jinak, než konzervy nebo maso. Přivítali jsme proto možnost testovat PURINA Pro Plan Large Adult Athletic Dog Sensitive Digestion granule pro psy s jehněčím

6470ad8c7f417obrazek.png
Foto: Zuzana Heralová

Granule jsme ze začátku dávali pár dní jako pamlsky. Protože jí chutnaly, zkusili jsme jimi začít krmit. S úlevou jsem se dívala, jak do ní padají i bez paštiky. Pro testování jsme zvolili variantu "sensitive", řekla jsem si, že tím nic nezkazíme. Granule PURINA PRO PLAN jsou pro mě skvělou volbou a schválil mi je i náš veterinář. Hlavní složkou jsou v nich bílkoviny, jejise chž zdrojem je losos. Bílkoviny jsou pro velké pejsky hodně důležité, protože podporují růst svalové hmoty. Složení je navíc bez pšenice a podporuje zdraví kloubů, což je pro mě moc důležité. Po měsíci krmení těmito granulemi mohu konstatovat, že Maggie nejen skvěle prospívá, ale má i krásnou a o poznání lesklejší srst než dříve. Rádi u nich zůstaneme a mohu je doporučit i dalším chlupáčům.

Více informací najdete na stránkách www.proplan.cz

Clipboard01.jpg

Reklama