Pokud jde o krmení, můžete pejskovi dopřát buď barf nebo granule. Barfovat znamená připravovat zvířeti jídlo „na míru“ z masa, zeleniny, těstovin či jiných sacharidů a dalších složek, které mu dodají všechny potřebné živiny. To je ovšem dost náročné jak na čas, tak i finančně. Navíc je potřeba opravdu vědět, co musíte pejskovi do misky hodit.

647f35f816157obrazek.png

Mnohem jednodušší je proto krmit granulemi. Pokud totiž vyberete ty skutečně kvalitní a zvolíte správně podle stáří a plemene vašeho psa, můžete si být jisti, že dostane vše, co potřebuje.  

Značka PURINA PRO PLAN přináší suché krmivo pro všechny psy v mnoha příchutích. Ať už si vyberete cokoli, jedna věc je jistá. Váš pes bude milovat lahodnou chuť a vy budete šťastní, když budete vědět, že dostává kompletní a vyvážené jídlo.

Granule Purina PRO PLAN Sensitive Digestion MEDIUM PUPPY
Testoval pejsek Charlie
648830d46ddfeobrazek.png

Charlie je bezmála roční kříženec z útulku, kterého jsme si přivezli jako tříměsíční mimino. Od začátku jsme měli jasno v tom, že budeme krmit granulemi, což je pro nás z hlediska času, ale i peněz nejjednodušší. Samozřejmě Charlie dostává pamlsky, a to nejen na cvičáku nebo za odměnu. Když se něco děje v kuchyni, on je první, který tam asistuje a vždycky něco dostane. Snažíme se ho od začátku ale nepřekrmovat a chceme, aby měl ve svém věku všechny důležité živiny. Je to přeci jen základ pro jeho budoucí zdraví.

647f32de82ef5obrazek.png
Foto: Zuzana Heralová

Z testování granulí PURINA PRO PLAN Sensitive Digestion MEDIUM PUPPY jsme měli velkou radost. Jde o kvalitní granule, na které jsem měla dobré doporučení i od jiných chovatelů. Obsahují jehněčí maso a další vysoce stravitelné složky, které usnadňují trávicí proces. Dalším benefitem je to, že tyto granule v sobě mají prebiotika. Podle našeho veterináře je důležité je psům dodávat z toho důvodu, že zlepšují střevní mikroflóru. Ve složení tohoto krmiva je i vysoký obsah bílkovin, vitamin D a přírodní jíl, který pejskům pomáhá lépe se vyprazdňovat. Charliemu granule moc chutnají a roste jako z vody. Má krásnou srst, spoustu energie a při každém venčení bez problémů udělá výstavní hromádku. Už brzy se s těmito granulemi ale rozloučíme, protože mu bude 12 měsíců a přejde na některé z řady Purina pro dospělé psy.  

Granule PURINA PRO PLAN Medium & Large Adult Sensitive Digestion GRAIN FREE
Testovala fenka Tilda
64883038c85e1blobid0.png

Granule Purina moje šestiletá fenka miluje. Testovali jsme PURINA PRO PLAN Medium & Large Adult Sensitive Digestion GRAIN FREE, granule pro psy s krůtou a ty mojí fence moc chutnaly, zažívání po nich měla dobré a navíc krásnou srst. Velmi oceňuji cenově dostupné granule které neobsahují obiloviny a mají dobré složení včetně prebiotik, která jinak doplňuji samostatně do granulí. Moje fenka má občas problémy se zažíváním, ale granule Sensitive digestion obstály na výbornou. Bylo i jasně vidět, že jí granule opravdu chutnají. Já jako člověk oceňuji ještě fakt, že granule nejsou obarvené, protože věřím, že právě to muže zažívání škodit. Tyto granule můžu jen doporučit.

647f330c2bc00obrazek.png
Foto: Kristina

Granule PURINA PRO PLAN Small & Mini Adult 9+ s OPTIAGE
Testoval pejsek Fido

648830a2adb7dobrazek.png

Protože babička na tom není moc dobře po zdravotní stránce, musíme pečovat nejen o ni, ale i o jejího dvanáctiletého pejska. Uznali jsme, že krmivo, kterým ho babička krmila pro něj není moc vhodné a zkusili jsme Purina PRO PLAN Small & Mini Adult 9+ s OPTIAGE.
Podle viditelných změn jsme usoudili, že jsme udělali moc dobře. Nejen, že mu krmivo chutná, ale je víc aktivní, hravý a zažívání funguje tak jak má. Vykazuje vyšší úroveň aktivity, chuti do života a zájem o hru. Krmivo Purina PRO PLAN Small & Mini Adult 9+ s OPTIAGE je přizpůsobeno potřebám starších psů a podporuje zdravé stárnutí. Určitě doporučujeme vyzkoušet, ale musí se dávat pozor na kočky, těm totiž také chutná, příkladem je naše Adina, která se do  sáčku s krmivem nacpala skoro celá.

6480459d03712obrazek.png
Foto: Míša Malečková

Granule PURINA PRO PLAN Adult Medium&Large 7+
Testovala fenka Ella
6488306409e10obrazek.png

Naše Ellinka nedávno oslavila už dvanácté narozeniny. Je to aktivní a veselá psí babička, která s námi do nedávna chodila běhat a na dlouhé procházky. Teď už je přeci jen pomalejší a má už ráda svůj klid. Záleží nám na tom, aby i ve stáří byla spokojená a nic jí nechybělo, čemuž se snažíme přizpůsobit i krmení. Starší pes potřebuje krmivo, které obsahuje méně bílkovin, aby se nezatěžovaly ledviny. Na druhou stranu je důležité, aby dodala strava látky, jež podpoří kloouby, ale také zdravé zuby. Rádi jsme proto otestovali granule PURINA PRO PLAN Adult Medium&Large 7+, které všechna tato kritéria splňují. Obsahují vysoce kvalitní kousky kuřete a kombiaci živin, která která prokazatelně zlepšuje funkce mozku u psů starších 7 let a pomáhá jim zůstat zdraví a aktivní delší dobu. Ellince granule mo chutnají a my vidíme, že po všech stránkách prospívá. Můžeme je doporučet všem, kdo mají staršího pejska jako my.  

647f333ceec13blobid0.png

Krmiva Pro Plan prošla designovou obměnou. Nyní mají atraktivní nový vzhled, který usnadňuje orientaci v příchutích, hlavních složkách krmiva a zdravotních výhodách. Složení a kvalita granulí však zůstala nezměněna. Více informací o nových obalech si můžete přečíst zde.

Navíc na jejich zadní straně můžete nalézt inovovanou kalkulačku dávkování, díky které můžete podávat svému miláčkovi krmivo přesně v dávce, kterou potřebuje.

Více informací najdete na stránkách www.proplan.cz.
647f335909bb8obrazek.png

Reklama