V redakci jsme měli možnost testovat super elektrokoloběžku Mi Electric Scooter Pro 2 od Xiaomi. Testovala ji Klára Křížová a její syn, kterému je 19 let. Jak se jim eketrokoloběžka líbila?

Mám ráda moderní vychytávky a pomocníky a na testování elektrokoloběžky jsem se vyloženě těšila. I když není venku zrovna počasí na vyjížďky, stejně vám to nedá a jakmile máte elektrokoloběžku, musíte si užít pocit z jízdy. I když si musíte vzít na sebe teplou bundu, rukavice a pod helmu tenkou čepici. Dovedu si představit, jaká to musí být paráda, když je tepleji. Pokud si elektrokoloběžku pořídíte, určitě na ní budete vyrážet kdykoliv.

My jsme se na ní hezky svezli na cyklostezce, která vede z Prahy do Řevnic. Je skvělá na jízdě po pevném povrchu, vyjede i kopeček. Jen se nejprve musíte seznámit s brzdou a naučit se plynule brzdit. Brzda je totiž velmi spolehlivá a brzdí hned. Na displeji řídítek sledujete svou rychlost, v nejrychlejším módu jede 25 km/hod a musíme oba uznat, že to pěkně sviští. Když máte dobrou cestu, kde to můžete bez obav rozjet, je to super zážitek!  Můžete na ní vyrazit někam na výlet, do města, do přírody, pokud vychytáte zpevněné cesty.  Můj syn by na ní klidně jezdil do školy a ze školy, protože její dojezd by mu to umožnil. Nabitá koloběžka má dojezd 45 km, což je oproti jiným  eketrokoloběžkám dobrá vzdálenost.

Za nás je novinka od Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2 skvělá i proto, že tato forma jízdy nezatěžujete životní prostředí. Hlavním pohonem je dobíjecí baterie. Mi Electric Scooter Pro 2 má celkem 3 jízdní režimy. Maximální rychlost pro jednotlivé režimy jsou: pěší režim: 5 km/h, D: 20 km/h, S: 25 km/h. Pro rychlý přesun můžete využít sportovní režim, který upraví rychlost koloběžky na maximum. Pokud naopak nespěcháte a nejde vám o rychlou jízdu, můžete využít pěší režim a jet pomaleji. Já jsem jezdila pomaleji, ale můj syn Albert má rád, když jízda ubíhá a užívá si rychlost. Ovládání rychlosti je také velmi snadné, na řídítkách palcem ovládáte malé madlo, díky kterému koloběžka buď zrychluje, nebo zpomaluje.

Z koloběžky jsme měli oba dobrý pocit bezpečné jízdy, bytelná konstrukce nám přišla spolehlivá. Koloběžka váží 12,5 kg, dá se s ní dobře manipulovat, my jsme ji bez problémů převáželi v kufru auta bez složení. Ale i případné složení je velmi rychlé a jednoduché.

Výška jezdce je dle doporučení výrobce 120 – 200 cm, její nosnost je 100 kg. Je ideální pro jednoho, jízda ve dvou není úplně bezpečná a není vůbec pohodlná. Za nás to určitě nedoporučujeme. To, na co ale nemá jezdec zapomenout je bezpečnostní helma, alespoň taková, jakou máte na kolo. Oceňujeme snadné skládání a rychlé dobíjení. Večer po jízdě hodně vybitou koloběžku spojíte s nabíjením a za 8 – 9 hodin ji máte zase k dispozici s plnou „nádrží“.
Je dobré čas od času věnovat pozornost tlaku v pneumatikách. Pokud je příliš nízký, může ohrozit bezpečnost jezdce. Buďte proto vždy připraveni, ať už cestujete kamkoliv a do své výbavy přibalte přenosný elektrický vzduchový kompresor Xiaomi Mi

Portable Electric Air Compressor. Přístroj má dostatek výkonu k nafouknutí pěti automobilových pneumatik a obsluhu zvládnete bez nutnosti připojení ke zdroji elektrické energie. Je kompaktní, lehký a výkonný.

Testovali jsme elektrokoloběžku Mi Electric Scooter Pro 2 od Xiaomi, nejnašlapanější model s dojezdem až 45 km. Cena eletrokoloběžky je 16 990 Kč, všechny modely koloběžek od Xiaomi zakoupíte na www.xiaomi.cz

Reklama