Mezi běžci je to velké téma, zda běhat v kompresních podkolenkách nebo jen návlecích na lýtka nebo zcela bez nich. Já patřím do neutrální skupiny, někdy si je vezmu, a někdy ne. Myslím si ale, že po tomhle testování si je vezmu častěji.

5f3bac9e624ebpodkolenky.jpg

Materiál podkolenek z řady Ultralight je vysoce funkční. Odvádí vlhkost a má termoregulační schopnosti. Nebojte se, že vám v nich bude horko. Díky ochlazujícímu vláknu se vám to nestane. Dáte si trochu práce s tím je navléknout na nohu, ale jakmile je obléknete, hned pocítíte kompresi, která je příjemná. Ve své podstatě podkolenky chrání a aktivují svaly, neomezují je a napomáhají dobré cirkulaci krve při výkonu. Je nutné si vybrat správnou velikost a nepodcenit výběr značky, přesně definovaný kompresní profil je vytvořen pro optimální výkon i regeneraci.

V kompresních podkolenkách se mi běhalo dobře, myslím, že mé nohy byly méně unavené, než kdybych je neměla, a také rychleji zregenerovaly. Oceňuji nabídku barev, které si můžete vybrat a následně je sladit s ostatním oblečením – zejména nyní, když je teplé počasí a běháte v sukni nebo v šortkách, hezky vyniknou.

5f3bacaa97495podkolenky-1.jpg

Moje zkušenost s kompresními podkolenkami je pozitivní a myslím, že jejich vlastnosti ocení všichni, kdo sportují a namáhají svaly na nohou. Určitě se hodí i pro ty, kterým se tvoří křečové žíly – to jsem například i já a můj cévní chirurg mi běhání v nich doporučil.

Jaké jsou hlavní benefity běžeckých podkolenek CEP?

  • více energie, větší vytrvalost a zvýšený výkon díky zlepšené cirkulaci krve
  • aktivují přítok krve do svalů
  • stabilizace svalů a kloubů pro snížení rizika zranění
  • zvýšená koordinace docílená aktivací svalů
  • přináší při běhu pocit stability a jistoty

Celou nabídku značky CEP najdete na Cepsports.cz 


5db84c8576253obrazek.png

Reklama