Bronzer je kosmetický produkt, který by nám s prvními slunečnými dny rozhodně neměl chybět. Po jeho aplikaci bude vaše tvář vypadat, jako by ji právě políbilo slunce, a vaše bronzové opálení ještě více vynikne. Pokud si plánujete nějaký ten bronzer pořídit, rozhodně si nenechte ujít následující článek!

Já osobně bronzery miluji celoročně, ale s příchodem léta si jich pořídím hned několik. Bronzer je totiž podle mého soudu produkt, který by v letní kosmetické taštičce neměl nikdy chybět. Dokáže podpořit opálení a navíc s ním dokážete i zázraky, co se týče stínování tváře, kterou můžete opticky pozměnit. V průběhu pěti dnů jsem zkoušela pět různých bronzerů, a teď se můžete podívat, jak u mě uspěly.

sdPoudre Soleil Originel, Marionnaud, 439 Kč

S produkty Marionnaud nemám moc zkušeností, takže jsem se na jejich bronzer opravdu těšila. Bronzer jsem použila nejen na líčka, ale i na celou tvář, a musím mu vyseknout poklonu. Barva byla přirozená, žádný odstín do oranžova, jak tomu občas bývá, což mě potěšilo. Velké plus si u mě získal tím, že vydržel opravdu celý den a pleť se neleskla, s čímž já mám osobně problém. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že oproti klasickým bronzerům je ve větším balení, které bohužel není tolik praktické. Nedokážu si představit, jak bych ho vtěsnala do psaníčka, se kterým vyrážím na letní drink. Ale suma sumárum, jako produkt jistě stojí za to a já mohu doporučit.

sd

 

sdShimmering Bronzing Powder, Sephora, cca 400 Kč

Při otevření tohoto bronzeru mě zaujalo „sluníčko“, které se skládá hned z několika barevných odstínů, a je tedy vhodné pro různé typy pleti. Po aplikaci je sice pleť krásně prozářená, ale bohužel se mi postupem času barva „slila“ do nehezkých oranžových fleků. Samozřejmě to může být mojí rychle se mastící pletí, proto ho nechci odsoudit. Pokud tedy nemáte ten samý problém jako já, že se vám pleť po chvilce leskne, jděte do něj. :-)

 

sd

 

sdBronzing gel, Avon, cca 150 Kč

Tak tento bronzující gel si mě naprosto získal. Sice se na první pohled může zdát, že gel je hodně tmavý, ale jak se říká, zdání klame. Po nanesení se gel krásně přizpůsobí pleti a dodá jí takový velmi příjemný zlatavý nádech s odleskem. Právě kvůli odlesku jej doporučuji nanášet pouze na horní část lícní kosti kousek pod oči. Tímto způsobem krásně vyniknou vaše lícní kosti, a navíc prohloubíte pohled. Bronzující gel od Avonu u mě vyhrál na plné čáře.

ds

 

sdBronzing Powder Terracotta, Glazel, 319 Kč

Už na první pohled mi neuniklo, že tento bronzer je opravdu velmi tmavý, a taky že ano. Ještě jen podotknu, že patřím mezi ty ženy, které se velmi dobře opalují a mají pleť hodně opálenou, to i nyní. Nejdříve jsem nejspíše nanesla pudru větší množství, než bylo třeba, jelikož přechod byl velmi znatelný. Při pokusu číslo dvě jsem štětcem bronzer jen tak pohladila, a úplně to stačilo. Pudr obsahuje větší množství pigmentových částic, které lomí světlo, proto se místo, kam pudr nanesete, velmi leskne, což samozřejmě u některých bronzerů bývá. Co se mi ale líbí, je hra dvou tónu, a to tmavě hnědé a zlaté, které tvoří pro oko velmi líbivý mramor. Mě tedy pudr od Glazelu nenadchl, ale ani neurazil.

sd

 

sdLavish Powder Bronzer, Avon, 279 Kč

Zde bylo na první pohled vše v pořádku, a to jak barva, tak i velmi pěkný zlatý přebal. Ale po aplikaci přišlo malé zklamání. Jak jsem již zmínila, bronzující produkty obsahují větší či menší třpytky, a zrovna tento pudr se řadí do té skupiny, který jich má celkem dost, tedy na můj vkus. Ale nehodnotila bych ho jako úplně špatný, jelikož si myslím, že úžasná je právě barva bronzeru. Je neutrální, proto se hodí téměř pro všechny ženy, které již nějaké to opálení mají. Navíc pudr držel celý den, takže velké plus.

sd

 

Čtěte také:

Reklama