Bez chytrého telefonu si nedokážu představit svůj den a používám ho prakticky pořád. Proto jsem si ráda vyzkoušela novinku Lenovo K5.

testovani lenovo K5

Při výběru telefonu sleduji hned několik věcí – rozlišení displeje, design a fotoaparát. Nyní jsem začala řešit i vstup na dvě SIM karty, což u Lenovo K5 oceňuji.

Na první pohled vypadá Lenovo K5 opravdu moc pěkně. Má elegantní minimalistický design. Jeho dostatečně velký displej je ideální jak na sledování sociálních sítí, tak i pro pouštění videí na Youtube.

lenovo barevne verze

Kladně hodnotím kovové tělo, díky kterému vypadá telefon luxusně a stabilněji, i přesto je ale poměrně lehký. S telefonem jsem neustále manipulovala, skvěle padnul do ruky a měla jsem pocit, že se nedokáže jen tak zničit nebo prasknou. 

Pokud telefon chcete využívat i jako fotoaparát, tak s 13Mpx u Lenovo K5 budete spokojeni. Kvalita fotografií je velmi dobrá. Po pořízení snímku máte také možnost je hned upravit - použít různé filtry a korekce. Co se týká hudby, Lenovo K5 má dva reproduktory, což dává poslechu další rozměr, takže mě zvuk z tohoto telefonu mile překvapil.

lenovo detail

Pokud zrovna netelefonuji, nebo nevyužívám sms zprávy, pak mobilní telefon ze všeho nejvíce využívám hlavně kvůli možnosti být stále připojená na internet. Využívám hodně aplikací a sociální sítě, které jsem si do Lenovo K5 ihned instalovala. Na Messengeru jsem ve dne v noci, sleduji Instagram nebo novinky na Facebooku, které sdílejí moji přátelé a Spotify mám jako neustále se rozšiřující playlist hudby.

V případě, že vlastníte osobní a pracovní telefon, tak jako já, potěší vás možnost vkládání dvou SIM karet a navíc můžete vložit i paměťovou kartu. Dále jsem po pracovní stránce využila při testování Lenovo K5 běžné věci jako je SMS, volání, plánovací kalendář a budík.

lenovo k5 zepredu lenovo K5 zezadu

Finální hodnocení:

S mobilním telefonem jsem byla nadmíru spokojená. Jednoduše se ovládal a velmi rychle jsem si na něj zvykla. Vypadá opravdu krásně a nabídl mi vše, co od telefonu očekávám.

Více informací na http://shop.lenovo.com

Reklama