Proto jsem neodolala a ráda vyzkoušela jízdu v moderním nástupci slavného MINI. Testovala jsem týden nejnovější model MINI Cooper S E Countryman ALL4 a byla jsem nadšená.
5d1336ca4d4dcobrazek.png

Ráda řídím a mám slabost pro různé moderní vychytávky, které dodají autu komfort a duši. MINI Cooper S E Countryman ALL4 v plné výbavě mne doslova okouzlil. Jedná se o městské auto, ale s verzí 4x4 se můžete vydat bez obav i do terénu.
5d1337aea2e8fobrazek.png

Důležité je, že tenhle vůz je prvním modelem MINI, v němž plug-in hybridní pohon nabízí možnost jízdy čistě na elektrický, bezemisní pohon. Pokud vás zajímají technické věci, pak úsporný pohon má na starosti zážehový 3válec a synchronní elektromotor. Společně produkují výkon 165 kW/ 224 k. Pokud se rozhodnete jet čistě na ekologickou „elektriku“, vytáhnete z něj rychlost 131 km v hodině a dojedete 57 km. Baterie se nevybije.  Při nízkém nabití režim Save Battery pomocí zážehového motoru nabije akumulátor a  udržuje stav nabití na 90%. Přední kola nového plug-in hybridního modelu pohání spalovací motor, zadní kola elektromotor.

Páčkový přepínač eDrive: čistě elektrický pohon stiskem jediného tlačítka.

Pro volbu provozního režimu můžete používat také páčkový přepínač eDrive.

AUTO eDRIVE
Čistě elektrický pohon do rychlosti 80 km/h, spalovací motor se připojuje ve vyšších rychlostech, zejména při razantní akceleraci nebo ve chvíli, kdy úroveň nabití akumulátoru klesne pod 7 procent.

MAX eDRIVE
Čistě elektrický pohon do rychlosti 131 km/h, spalovací motor se připojuje ve vyšších rychlostech nebo při rychlém podřazení převodovky, tzv. kickdownu.

SAVE BATTERY
Vůz je poháněn spalovacím motorem, úroveň nabití akumulátoru je udržována nad 90 procenty nebo je na tuto úroveň nabíjena startovacím generátorem.

Inspirujte se na videu

Co jsem ocenila?

 • Dobrý pocit, že auto má možnost jet na čistě na elektrický, bezemisní pohon
 • Převodovka je automatická, ale dá se přepnout na manuální
 • Má pohon na všechna čtyři kola a  výběr ze tří režimů - Mid, Green a Sport
 • Spolupráce spalovacího motoru a elektromotoru je optimalizována jak pro zábavu za volantem, tak i pro hospodárnost za všech okolností
 • Pohodlné a přehledné ovládání funkcí, které auto nabízí
 • Kombinovaná spotřeba je podle evropského testovacího cyklu 1,9 l/100 km
 • Krásný interiér a originální palubní desku s kulatými displeji
 • Základní údaje o jízdě můžete sledovat i na průhledném displeji, který je umístěný mezi volantem a spodní části předního skla
 • Velmi příjemné sedačky, větší komfort při sezení jsem nezažila
 • Nabíjecí deska pro mobilní telefony v odkladovém prostoru u řadicí páky
 • Samozřejmostí je navigace

Velmi se mi líbí i design auta, má prostě nezaměnitelný styl!  Má mnoho specifických designových prvků – jako například zásuvka pro dobíjecí kabel je umístěna pod víčkem v boční ozdobě na levém předním blatníku. Dalšími prvky jsou specifická označení „e“ v bočních ozdobách a také žluté „S“ v označení modelu na víku zavazadlového prostoru, stejně jako v přední masce chladiče a na prahových lištách. Když je šero nebo tma, můžete se kochat světlem zabudovaným v otevírání auta, protože na podlahu promítá logo MINI.5d1336d6b31a1obrazek.png

Vůz působí kompaktně, příjemně robustně a živelně. Zároveň velmi bezpečně a komfortně. Jsem ráda, za tuto možnost testování, celý týden jsem si s MINI Cooper S E Countryman ALL4 hezky užila radost z jízdy. Líbí se mi jeho multifunkčnost, hodí se do města i na cesty. Dojedete s ním ve městě na nákupy, ale svižně dá i zatáčky v horách. Za mne má jedničku.

Nabíjení a parkování 
5d13372af3381obrazek.png
Při testování vozu MINI Conutryman jsem zároveň řešila, kde se dá v Praze pohodlně zaparkovat a případně auto připojit na nabíjení. To jsem velmi pohodlně zvládla s MR.PARKIT. Parkování je rychlé, jednoduché a levné a pokud potřebujete auto „napojit“ na nabíjení, stačí se podívat na stránky, která z mnoha garáží nabíjení umožňuje. Více na www.mrparkit.com
5d1337555eab9obrazek.png

Nabíjení vozu: Nabíječkou Wallbox s nabíjecím výkonem 3,6 kW ho lze nabít na 80% kapacity za 2,4 hod. Nabíjení z běžné zásuvky zabere 3:15 hodin, takže si ho můžete nabít i doma.

Více na https://www.mini.cz/cs_CZ/home/modely/mini-countryman.html

Podívejte se na video

Reklama