Testovaná KIA Ceed patří mezi menší auta, má ruční řazení a velmi příjemný interiér. Samozřejmostí jsou okna, která se stahují elektricky a klimatizace. Mám ráda auta, která si mohu propojit se svým mobilním telefonem přes aplikaci Apple Play, což testovaná Kia Ceed umožňuje. Bezdrátové připojení je jak k Android Auto & Apple, tak k CarPlay. Za mě tedy velké plus, u aut značky KIA jsem už na toto pohodlí zvyklá. Díky tomu mohu z auta bez problémů telefonovat, nastavit si navigaci nebo poslouchat hudbu z aplikace Spotify. Také v autě dost často poslouchám rádio, vestavěné dotykové rádio mě nadchlo, skvělý zvuk i snadné ovládání, to je to, co od auta, se kterým jezdím často chci a dokážu to ocenit.

k2.jpg
Foto: Klára Křížová

Auto jsem testovala v létě, nicméně ve výbavě KIA Ceed jsou i vyhřívané přední sedačky a volant, což také u mnoha aut není samozřejmostí. Vím, jak je to příjemné a pohodlné v zimě, když si můžete zapnou zahřátí sedadel nebo se dotýkáte volantu, který nestudí do rukou.

Co mě velmi mile překvapilo, je zadní parkovací kamera a parkovací senzory. Je skvělé, že i v tomto menším autě lze parkovat naprosto bezpečně a přehledně díky obrazu na displeji, který snímá kamera a senzory signalizují jak na displeji, tak zvukově, jak daleko jsou možné bariéry a překážky a kolik místa za sebou či po stranách při parkování ještě mám. Samozřejmě umím bezpečně parkovat „jen na zpětná zrcátka“, ale když má auto ve výbavě parkovací kameru a parkovací senzory, je to velká pohoda a luxus pro řidiče. Senzory má testované auto i zadních sedačkách, upozorňují na přítomnost osob sedících vzadu.

k1.jpg
Foto: Klára Křížová

Testovaná KIA Ceed má řadu vychytávek, které se týkají bezpečnosti. Na to, jak je to malé auto je přímo nabušené systémy, které pracují pro bezpečnost jízdy. Jsou výše zmíněné parkovací kamera a parkovací senzory, systém sledování únavy řidiče, asistent následování v jízdném pruhu, aktivní systém pro jízdu v pruzích, automatické přepínání dálkových světel a systém automatického nouzového brždění, když je před vozem v blízkosti jiné auto, chodec, cyklista nebo jiná překážka. To jsou velmi sofistikované systémy, které velmi zvyšují bezpečnost jízdy a dodávají řidiči větší jistotu.

62cc0f0073306obrazek.png
Foto: Klára Křížová

KIA Ceed, kterou jsem měla možnost týden testovat byla ve výbavě SPIN, motorizace 1,0 T-GDi GPF, se 6stupňovou manuální převodovkou. Můj dojem z auta je perfektní. Nejedná se o velké auto, ale možnosti, kterými auto disponuje jsou velmi široké. Rozhodně musím vyzdvihnout bezpečí a pohodlí, dále pak vychytaný design, který jako žena - řidička také řeším. KIA Ceed má tónovaná skla a světlomety s denním svícením, stylová je i chromovaná koncovka výfuku a 16 palcové disky z lehkých slitin. Pokud bych si měla vybrat auto, se kterým se dobře a jistě jezdí a které bych chtěla, KIA Ceed by byla moje volba.

sss.gif

Více najdete ZDE
62cc0e90baf0aobrazek.png

Reklama