V létě i na podzim velmi ráda jezdím do hor na túry. Boty, které jsem měla již zažily několik sezón a já si nebyla jistá, zda budou spolehlivě sloužit i nadále. Před několika lety se mi stalo, že v polovině túry mi na pohorkách doslova praskla podrážka a já byla ráda, že jsem došla bez její ztráty. Proto jsem se letos rozhodla, že si musím pořídit boty nové.

62c6b3e99c141obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Díky naší spolupráci se značkou Norská móda padla moje volba na krásné, lehké a pohodlné boty pro turistiku ALFA GREN ADVANCE GTX W. Boty patří mezi dražší kategorii, mají ale spoustu skvělých vlastností, za které se vyplatí si připlatit. Boty jsem hned testovala v italských Dolomitech.

62c6b395b6c7aobrazek.png
Foto: Klára Křížová

Moje hodnocení je veskrze pozitivní. Velmi dobře sedí na noze, jsou dostatečně široké, takže neřeším to, že by byly těsné. Jsou z velmi lehkých a funkčních materiálů, tudíž nezatěžují nohy. Kotníková výška dobře fixuje kotník a zároveň ho chrání před podvrknutím. I když jsem je měla nové, „neprošláplé“, velmi rychle se sžily s nohami a nikde netlačily – to jsem byla velmi mile překvapená. Sice nepršelo, ani nebylo po cestě mokro, ale věděla jsem, že díky Membráně GORE-TEX® jsou nepromokavé a udrží nohy a ponožky v suchu. Boty drží pevně na zemi a dobře zdolávají i nerovnosti jako jsou kořeny, kameny, skály.

62c6b3fc93688obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Jsem ráda, že tyto boty mám, v černé barvě se hodí ke každému oblečení a já mám radost, že mám vyřešené boty na mé horské výlety. Popis bot najdete na této stránce

Jaké jsou testované boty ALFA GREN ADVANCE GTX W podle výrobce?

62c6b007cfc67obrazek.png

DÁMSKÁ TURISTICKÁ OBUV S GORE-TEX® MEMBRÁNOU ALFA GREN ADVANCE GTX 
Víceúčelové pohodlné dámské turistické boty. Membrána GORE-TEX® činí obuv nepromokavou a prodyšnou a zajišťuje vysoký komfort po celý den. Zpevněná špička, pata a boky zvyšují odolnost, zatímco dvojitý zámek šněrování zjednodušuje individuální nastavení. EVA mezipodešev a měkká podrážka Vibram® GripA/P/S zajišťují bezpečnou přilnavost a torzní stabilitu na mokrých i suchých površích. GREN ADVANCE GTX W jsou přizpůsobené anatomii chodidla.

TECHNOLOGIE

 • MEMBRÁNA GORE-TEX®
  Vodotěsná a izolační vrstva s jedinečnou prodyšností pro větší pohodlí. Ve spojení s vysoce prodyšnými hydrofobními materiály zadržuje technologie ExtendedComfort vodu, která by pronikla do boty, zatímco se umožňuje potu odpařovat zevnitř boty ven. GORE-TEX® ExtendedComfort je vhodný pro mírné až teplé podmínky a při vyšších úrovních aktivity. Je 100% nepromokavý a vysoce prodyšný, nabízí suché a pohodlné prostředí při vyšších teplotách. Technologie ExtendedComfort je určena především pro nízké a středně vysoké boty Alfa.
 • KLASICKÁ VLOŽKA
  Anatomicky tvarovaná stélka z EVA. Pěnová konstrukce zajišťuje tlumení nárazů, pohodlí a úlevu unaveným nohám. Antibakteriální povrch také pomáhá předcházet zápachu.
 • LEHKÁ MEZIPODEŠEV EVA
  Extrémně lehká a skvěle odpružená mezipodešev.
 • PODRÁŽKA
  Vibram® GripA/P/S je revoluční podrážka vyvinutá prostřednictvím spolupráce Alfa s Vibram®. Vzorek má samočistící efekt a poskytuje optimální přilnavost na turistických cestách a stezkách. Poskytuje vynikající trakci v nerovném terénu a tvar podešve zaručuje vynikající přilnavost na skalnatých plochách. Tvar podrážky ve špičce zajistí jistotu pohybu v kamenitém terénu, tvar podrážky paty pak bezpečný sestup.
 • STANDARDNÍ KOPYTO (STANDARD LAST MOUNTAINMID AND LOW)
  Standardně tvarované kopyto zajišťuje pohodlí, zatímco kulatý tvar patek snižuje riziko puchýřů.
 • GUMOVÁ OBSÁZKA
  Gumová obsázka špičky a paty a zpevněné boky zvyšují trvanlivost a prodlužuje životnost.

Více najdete na www.norskamoda.cz

Čtěte více:

Reklama