Běhám už několik let, mám ráda věci, které pro tento styl pohybu fungují, a dokážu to ocenit. Když je otestuji a fungují, ráda o nich napíšu a doporučím je dál. Vím, že běžci jsou speciální kategorií a boty pro nás, blázny na trati, znamenají vše. Můžete být zpocení, mít normální nefunkční tričko, rozdrbané tepláky, ale to, co musíte mít vždy dobré, jsou boty.

Sama se při výběru bot nejprve zajímám o to, jak mi boty sedí a jaký v nich mám při pohybu pocit. Je jasné, že si je nemůžete v obchodě vyzkoušet naplno, ale vyplatí se strávit zde nějaký čas, věnovat se vyhodnocení pocitů a tlaků, které vám bota signalizuje. Už se mi také stalo, že jsem drahé a kvalitní boty musela odložit, protože mě z nich bolely zadní svaly lýtek a achilovka. Berte své nohy jako unikátní, bota musí odvést kvalitní práci, je důležité, aby vám seděla a svými funkcemi napomáhala ještě lepšímu výkonu. Proto raději vyzkoušejte více typů bot a vsaďte na přirozenou intuici a pocity, které vám bota přináší.

BOOST

Měla jsem možnost vyzkoušet a běhat v botách adidas BOOST. Na první dojem vyzkoušení byly dobré. Vzala jsem si je do práce, abych v nich mohla celý den chodit a zkoumat, jak mi sedí při normální chůzi. Obstály s tím, že jsem během hodiny ani nevnímala, že je mám na noze. Malinko se roztáhly, ale přesně tak, že se přizpůsobily tvaru mé nohy. Tak, že noze přinesly ještě větší pohodlí, než když si je nazujete nové z krabice.

Další zátěží byl první výběh. Běhám ráda tratě kolem 7 a víc kilometrů, maximum je zatím půlmaratónských 21 km. Vybrala jsem raději kratší výběh, jen na 5 km, kdyby se mi udělal puchýř nebo mě „tahaly“ svaly zadních lýtek, na což občas trpím. Vyběhla jsem, boty pracovaly – musím uznat, že i když působí lehce, drží nohu pevně v botě a dodávají jistotu při rychlejším běhu. Celkový dojem byl výborný. Netlačily, seděly dobře, chovaly se přirozeně, dobře a lehce pružily, tak jak to mám ráda.

Mám troje oblíbené boty, které na běh střídám (jiné mám doma a na chalupě, kde běhám v lese a polních cestách). Tyto adidasky jsem k těm, co mám doma, přidala do police. Oblíbila jsem si je a vím, že tento typ běžeckých bot mi vyhovuje. Také jsem marnivá – oceňuji jejich svítivě a vesele modrou barvu, kterou sladím s podobně modrým tričkem.

BOOST

Něco o technologických parametrech – informace pro ty, které se řídí tím, co bota přesně umí díky své konstrukci

Technologie BOOST™ spojuje vysokou úroveň odpružení a pohodlí, přičemž dosud byli běžci nuceni volit pouze jednu preferovanou vlastnost obuvi. Energy BOOST, první model s technologií BOOST™, byl představen v únoru 2013 a nadále nabízí jedinečný zážitek při běhu.

Model Energy BOOST se stal průkopníkem na poli energeticky úsporného běhu a potvrzuje odhodlání značky adidas poskytovat milovníkům běhu stále lepší vybavení. Energy BOOST je výsledkem komplexních výzkumů a špičkových inovací, které jsou nezbytné pro uspokojení nároků dnešních běžců.

Pěnový materiál BOOST™ byl vyvinut tak, aby si zachoval své jedinečné vlastnosti bez ohledu na teplotní podmínky, které mohou běžce potkat. Tým specialistů z adidas Innovation Team při testování odhalil, že při použití bot v teplotách v rozmezí -20 až +40 stupňů Celsia je pěna BOOST™ třikrát teplotně odolnější než běžný EVA materiál, díky čemuž poskytuje konzistentnější podmínky pro běhání.

Svršek obuvi Energy BOOST je vybaven technologií adidas Techfit, využívající vysoce odolný a elastický polyuretan, který během pohybu poskytuje optimální komfort a oporu. Pružná a vzdušná síťovina nabízí pohodlí ponožky, zatímco speciálně navržené pásky na svršku boty poskytují přesně cílenou podporu a stabilitu tam, kde je během pohybu zapotřebí.

BOOST

Reklama