Minulý měsíc jsem měla možnost vyzkoušet antiparazitární obojek Scalibor. Jakou s ním mám zkušenost?

Mám velkého chlupatého psa, rasa leonberger, jmenuje se Amy. Je to velký mazel, který miluje procházky přírodou a pobyt na zahradě, kterého si užívá hlavně o víkendu na chalupě.

obojky

Bohužel bývala častým terčem klíšťat. Jak je Amy chlupatá, nemáme šanci ji dokonale prohlédnout, a tak jsme pak v průběhu týdne nalézali po bytě odpadlé kuličky nacucaných klíšťat, což nebylo úplně příjemné. Konzultovala jsem s pejskaři, jakou ochranu používají, někdo používá kapky za krk – u menších plemen, ne však každý pes to dobře snáší, někdo zase antiparazitární obojek. Náš veterinář mi loni doporučil vzhledem k velikosti i chlupatosti antiparazitární obojek Scalibor, který jsem použila již loni a byla naprosto spokojená. Proto jsem uvítala možnost testovat jej i letos.

obojky

Jakou s ním mám aktuálně zkušenost?

Stav našeho psa: Výskyt klíšťat v kožichu loni minimální (max. 2 až 3 ), blechy psí žádné. Obojek jsem nasadila v březnu, s obojkem jsem Amy i koupala a nechala jsem jí ho na krku celý rok. Letos v březnu jsem obojek vyměnila za nový, opět značku Scalibor. Výskyt klíšťat i blech zatím žádný.

obojky

Jaký obojek jsme testovali?

Scalibor® je antiparazitární obojek, který ochrání Vašeho psa před klíšťaty, komáry a pakomáry po dobu 5 až 6 měsíců. Díky unikátní technologii uvolňování účinné látky z obojku přímo na kůži psa, je obojek bez zápachu.

Obojek Scalibor® má následující účinky:

  • repelentní účinek:

Tělo takto ošetřeného hostitele parazity odpuzuje.

  • účinek proti bodnutí:

Zabraňuje bodnutí.

  • ochromující účinek:

Způsobuje ochromení parazitů.

  • usmrcující účinek:

Dochází k usmrcení parazitů.

obojky

Scalibor® Protectorband se dá bez problémů použít již od 7 týdnů věku psa, a to i u březích a kojících fen.

Klíšťata jsou nebezpečná! Pokud je Váš pes v ohrožení, dejte mu Scalibor®.

Scalibor

K dostání u Vašeho veterinárního lékaře a v chovatelských potřebách.

Scalibor

Více informací najdete na stránkách www.scalibor.cz

Čtěte naše články:

Reklama