Atopický ekzém neboli atopická dermatitida, název tohoto onemocnění pochází z řeckých slov „atopos“ – cizí a„eczeo“ – prýštit. Jedná se o chronické nebo chronicky recidivující (opakující se) neinfekční zánětlivé onemocnění kůže.  Atopický ekzém postihuje jak dospělé, tak děti již od narození.

Co ovlivňuje vznik ekzému?
Na vzniku atopického ekzému se podílí mnoho faktorů, mluvíme tak často o onemocnění multifaktoriálním. Z vnitřních faktorů jsou to především dědičnost a různé druhy alergií, z vnějších faktorů pak nadměrné mytí a používání mýdel, sprchových gelů a kosmetiky, prací prostředky, nošení nevhodného oblečení, kontakt se saponáty, chemikáliemi a jinými dráždidly v běžném životě i v pracovním prostředí. Velký vliv na vznik a zhoršování ekzému má také špatné životní prostředí a v neposlední řadě i stres.

Problematický ekzém
Ekzém se vyznačuje zánětem kůže, který se projevuje úporným svěděním, suchostí či zarudnutím na povrchu pokožky. Čím více si postižená místa škrábete, s tím větší pravděpodobností se viry, bakterie a škodlivé látky mohou z vnějšího prostředí dostat do rozškrábané pokožky a ekzém dále zhoršovat. Je to ten známý začarovaný kruh svědění a škrábání, který frustruje tolik ekzematiků – přestože vědí, že škrábáním svůj ekzém ještě zhorší, je neuvěřitelně těžké odolat, a to i pro dospělé. Neschopnost odolat nutkání se škrábat může vést až k pocitům viny.
626a5d390d1bcobrazek.jpg

Na základě dotazníku jsme vybrali 20 čtenářek, které projevily zájem testovat Bepanthen Sensiderm krém, který účinně pomáhá proti projevům ekzému a ulevuje od svědění do 30 minut. Požádali jsme je následně o jejich recenze, za které děkujeme. Jak byly testerky spokojené?

Kateřina K.
Bepanthen Sensiderm krém jsem použila já i můj syn. Syn musí mít při vyučování neustále nasazený respirátor a měl už podrážděnou kůži za ušima, zkusila jsem tedy namazat Bepanthen Sensidermem ráno znova. Už při příchodu ze školy mi syn říkal, že je to o mnoho lepší i zarudnutí pokožky zmizelo. Teď nanášíme jen jako opatření a je po problému. Já pracuji s lidmi a často používám dezinfekci, zkusila jsem tedy na své popraskané flekaté ruce nanést Bepanthen Sensiderm; byla jsem mile překvapena, že zmizelo pálení. Bepanthen Sensiderm si beru do kabelky a nanáším i v práci.

Veronika Z.
Bepanthen Sensiderm zklidní podrážděnou pokožku a rychle uleví od svědění. Nepříjemné pocity pálení a pnutí kůže rychle zmizí. Krém se rychle vstřebává a pokožka není mastná. Po delším používání se kůže začala pomalu sama regenerovat.

Markéta G.
Aplikovat na kůži s rozvíjejícím se ekzémem obyčejný krém znamená, že postižená místa zaplaví výrazná bolest. Bepanthen Sensiderm krém nám toto nezpůsoboval. Pomáhal kůži zklidnit. Čím dříve jsme jej použili, tím byly jeho účinky výraznějšíOvšem rychlejšího návratu k celistvé pokožce jsme dosáhli, když jsme použili domácí levandulový krém. Ten nám pomáhá zatím ze všech vyzkoušených krémů nejvíce. Ovšem každý člověk je jiný...

Anna S.
Mám problém s atopickým ekzémem již od malička, často se vracívá. Příčinu léta nemohu s lékaři najít, a tak hledám alespoň dočasné řešení a úlevu. Tento krém mi brzy ulevil a pomohl jak od svědění, tak od výraznějších červených skvrn. Funguje opravdu rychle. Vyzkoušela jsem i na dceři (také atopik) a spokojenost.

Lenka P.
Děkuji za možnost seznámit se s tímto krémem. Byl mi velkým pomocníkem při počínajících problémech: pod páskem hodinek mě zaskočila nečekaná reakce - zarudnutí a svědění. Sáhla jsem po Bepanthenu Sensiderm. Překvapila mě celkem rychlá úleva a zmírnění potíží. Velký pomocník při náhlém problému - tudíž za mne doporučuji mít v pohotovostní lékárničce.

Veronika H.
Používala jsem krém Bepanthen Sensiderm večer, pomáhal mi při usínání, ale hlavně jsem se ráno nebudila se škrábanci. Příležitostně krém používám při návratu domů z venku, nerada nosím rukavice a jde to hodně poznat. Každopádně mohu doporučit, ruce se mi pomalu hojí a už se nebojím je ukazovat. Děkuji za možnost vyzkoušení.

Kateřina V.
Bepanthen Sensiderm mě mile překvapil. Okamžitě ulevuje od svědění, které je velice nepříjemné. Používala jsem ho já i má dcerka. Pokožka není vysušená. Lehce se nanáší. Je náš pomocník na cesty.

Zdeňka J.
Bepanthen Sensiderm krém používám na syna (22 měsíců), u kterého se nedávno projevil atopický ekzém. Ekzém se objevil téměř po celém těle, zejména na zádech a bříšku. Po používání tohoto krému se synovy obtíže zmírnily. Na radu lékaře jsme ale také omezili koupání a vyřadili některé potraviny, takže nemůžu 100% říct, že zlepšení je pouze díky krému. Každopádně se pokožka zklidnila, suchá místa zmizela a již nesvědí. Jelikož ale synovi mažu téměř celé tělo, je pro nás velikost balení nevyhovující. Ocenila bych větší.

Jindřiška L.
Příznivý vliv na suchou pokožku u syna. Opravdu do 30 minut zklidnění od svědění. Při pravidelném užívání ani nedošlo ke zčervenání pokožky - byla udržována v dobrém stavu. Chápu, že každý jsme jiný a u někoho se nemusejí projevit kladné výsledky, ale za vyzkoušení určitě stojí.

Šárka H.
Moje dcerka má od malička problémy s podrážděnou a vysušenou kůží. Před pár lety nám kožní lékařka potvrdila atopický ekzém. Bepanthen Sensiderm je velkým pomocníkem, vždy když dcera trpí na svědění kůže, namažeme a je to během chvíle pryč. Suchá kůže díky pravidelným používáním také není suchá. Já jsem také krém využívala, měla jsem vysušený krk, a dost to bylo nepříjemné a svědilo to, měla jsem alergickou reakci nejspíš na prací prášek. Po dvou dnech mazání odeznělo svědění a suché fleky byly pryč. Doporučuji všem, opravdu pomáhá a uleví.

Soňa K.
Bepanthen Sensiderm krém jsem používala na 7- letou dceru, kterou trápí od narození na atopický ekzém. Krém se výborně nanášel, ihned se vstřebal a dceři ulevil od úporného svědění a fleků na pokožce. Po týdnu používání má dcera mnohem lepší pokožku a netrápí ji pnutí a svědění. Mohu jedině doporučit. Vyhovuje nám i vůně přípravku.

Hana S.
Sensiderm krém jsem vyzkoušela jak na sobě, tak na svém novorozeném miminku. Měla jsem po porodu velmi zhoršený ekzém, na ten už bylo bohužel nutno aplikovat kortikoidy. Krém mi pomáhal pouze v neakutní fázi atopického ekzému, po zaléčení jej lze použít k udržování pokožky. Co se týče miminka, mělo na tváři drobnou vyrážku, začervenalý ekzém a po cca 2 dnech užívání se pomalu ztratil. Pokud se vyskytl v jiném místě, na krčku, stalo se totéž, takže mohu doporučit. Miminko průběžně tímto krémem mažu kvůli jeho ekzému.

Markéta H.Š.
Krémem jsem mazala zarudlá ložiska, které se dceři objevily na pažích a svědily ji. Krém ji očividně ulevil, ruce si po aplikaci neškrábala. Ložiska byla po používání méně červená. Krém má super konzistenci (ani příliš tekutý, ani moc hustý), dobře se roztírá. Rychle vstřebává a není mastný.

Petra P.
Syn od loňského roku trpí na ekzém v oblasti obličeje. Po použití Bepanthenu Sensiderm byla po týdnu viditelná změna. Ekzém začal světlat a nerozrůstal se dál po tvářích tak jako předtím. Vždy když ekzém zčervenal, použila jsem u syna krém, promazala kůži a hned do několika minut se vše zklidnilo. Teď už pomalu ekzém mizí a já jsem konečně šťastná, že syn začíná mít obličej zase hezký a bez známek ekzému.

Lenka W.
Bepanthen Sensiderm pomohl mému synovi zmírnit svědění a díky zklidnění se mu výrazně zlepšil stav pokožky. Zarudnutí na některých místech zmizelo. Pokožka nebyla suchá. Zkusila jsem i u sebe na poškozenou, suchou pokožku. Dobře působí i na suchá místa na kůži. Jsem velmi spokojena.

Iva M.
Předem bych chtěla moc poděkovat, za testování, protože Bepanthen Sensiderm krém opravdu funguje a znatelně synovi pomohl. Syn má na těle flíčky přesušené kůže, asi atopický ekzém, které se čas od času roztahují a svědí, červenají. Po použití Bepanthen Sensiderm krému svědění skoro ihned přestalo a navíc (při pravidelném denním používání) se fleky začaly zmenšovat, blednout a některé úplně zmizely. Zatím mu nic nepomohlo tak, jako Bepanthen Sensiderm krém. :) Já sama zkoušela Bepanthen Sensiderm krém na svých přesušených dlaních, které mám díky používání dezinfekce rozpraskané a loupající se. Ihned po použití se ruce vyhladily, takže jsem opravdu koukala jak blázen! :) Takže já hodnotím stoprocentně kladně, už jsem objednala další balení, protože toto malé je pro nás malé. :))

Milena K.
Testovaný krém jsem použila na své ruce, které trpí ekzémem a v zimě jsou projevy horší. Bepanthen Sensiderm krém jsem používala pravidelně celé dny a zejména večer jsem ocenila jeho příjemné účinky a úlevu od svědění. Je skvělý na promazávání, kůže není popraskaná a suchá. Rozhodně ho mohu doporučit.

Jaký je Bepanthen Sensiderm krém, který naše testerky testovaly?

 • Ulevuje od svědění do 30 minut.
 • Přirozeně obnovuje ochrannou kožní bariéru.
 • Hydratuje a regeneruje.
 • Lze ho používat dlouhodobě.
 • Je vhodný pro nejmenší děti, pro těhotné a kojící ženy.

TIP: „Víte, že Bepanthen Sensiderm krém poskytuje až 7 hodin spánku nerušeného svěděním dětem a jejich rodinám?“

Kdy použít Bepanthen Sensiderm krém?

 • Aplikujte Bepanthen Sensiderm krém již při projevech začínajícího ekzému, kdy se kůže šupí a začíná svědit.
 • Ve fázi akutního vzplanutí použití Bepanthen Sensiderm krému konzultujte s lékařem.
 • Při odeznívání nepříjemných projevů ekzému.

Co obsahuje Bepanthen Sensiderm krém?

 • LLT lipidy – struktura blízká ceramidům pokožky
 • 3,5% dexpanthenol
 • přirozené lipidy
 • glycerin

Jak funguje Bepanthen Sensiderm krém? Bepanthen Sensiderm krém „opravuje“ poškozenou ochrannou kožní bariéru. Obsahuje lipidy LLT, lipidy s lamelární strukturou, podobnou struktuře pokožce vlastních ceramidů (tzv. lipidová lamelární technologie). Do přirozené lamelární struktury pokožky jsou tak dodány chybějící lipidy. Díky struktuře, která je pokožce vlastní, zapadnou lipidy přesně do poškozených částí kožní bariéry, a tuto „ochrannou zeď“ tak opět zrekonstruují.

Čtěte pečlivě návod k použití. Bepanthen Sensiderm krém je zdravotnický prostředek na léčbu příznaků ekzému. CH-20220426-109
 626a5d4bb4c77obrazek.jpg