Naše redaktorka Elly, se kterou se setkáváte každý den díky článkům ve Vaření a i v jiných rubrikách, dostala od redakce náročný úkol.

Letí do Tunisu na novinářskou cestu, kterou pořádá Tuniský národní úřad pro cestovní ruch, a tak dostala několik úkolů – pořádně vše sledovat, aby vám napsala zajímavé články o této oblíbené destinaci, aby se pořádně vyslunila, užila si moře, měla oči „na štopkách“ na všech výletech a ochutnala vše, co bude moci (také se určitě sveze na velbloudu)…

Takže se těšte na reportáž z této náročné pracovní cesty. Slíbila nám, že si vezme notebook a malou ochutnávku všeho, co prožívá, a popis zajímavých situací sepíše každý den ve svém on-line deníčku. Takže, od pondělka se těšte na články s Elly na cestách!

Jak se Elly těší?

EllyTak vám to povím od začátku, jak to bylo. Stála jsem v koupelně a zvonil mi telefon. Volal mi můj šéf z našeho magazínu s nepochopitelnou otázkou: „Chceš letět do Tunisu?“ No jasně, že chci. No bohužel můj manžel měl jiný názor, takže jsem se dozvěděla, že nechci. :-) Přece nepoletím sama!!! Až se dozvěděl i zbytek nabídky, že jde o novinářskou cestu (líbí se mi výraz, který použila slečna z tuniského národního úřadu pro cestovní ruch – press trip), tak už se mi začalo chtít. :-)

Nabídku jsem tedy s radostí přijala a začala jsem se těšit… Mám už poslední den před odletem. Balím a píši si seznam, abych na nic nezapomněla. Ve středu mi manžel připomenul, že bych si třeba mohla sjednat cestovní pojištění (já hlava děravá). Celý pátek strávím v kuchyni, protože jsem slíbila připravit kamarádce 120 dezertů na slavnostní otevření sportovního centra. A v sobotu ráno už vyrážím směr Praha. Odlet je naplánovaný na šestou hodinu večerní.

Přemýšlím, co nesmím zapomenout, co si přibalit do zavazadla na palubu, a jestli si nechat místo v kufru na výhodné tuniské nákupy. Sjíždím weby o Tunisu, učím se, jak smlouvat na trhu, a že nesmím fotit žádné budovy, na kterých je tuniská vlajka.

Mezi tím těšením si také uvědomuji, jak se mi bude stýskat po dětech, a cítím se trochu jako macecha, že se jedu nahřívat k moři a nechám je i s tatínkem doma. Takže se moc těším, trochu i netěším, a o všem, co mě na těch dalekých cestách potká, vás budu bleskově informovat.

Jak to máte vy? Jezdíte na dovolenou jen s rodinou nebo si vyrazíte samy s kamarádkou? Poradíte mi, co bych si neměla zapomenout doma?

Reklama