Americká komedie Hotel pro psy zaujme příznivce zvířat všech věkových kategorií. Snímek debutujícího režiséra Thora Freudenthala na pondělní projekci představila distribuční společnost Bontonfilm, která Hotel pro psy uvede 16. dubna do kin.

Hlavními hrdiny filmu Hotel pro psy jsou sourozenci Andi a Bruce, kteří před svými rodiči skrývají tajemství. Společně totiž pečují o opuštěného psa Pátka, ačkoliv v jejich domě platí pro vstup zvířat přísný zákaz. Když se jejich situace ukáže jako neřešitelná, rozhodnou se Pátkovi najít nový domov. Jako ideální řešení se nabízí opuštěná budova, kterou Bruce svými vynálezy vylepší ke psímu komfortu. Děti ovšem záhy zjišťují, že podobný luxus mohou dopřát dalším opuštěným psům.

„Hotel pro psy je komedie i dobrodružství zároveň. Andi a Bruce musí najít způsob, jak ukrýt všechny zatoulané psy, které potkají. Čím víc psů zachrání, tím se celá situace stává nebezpečnější pro ně. Takže Bruce musí neustále vymýšlet nové a nové zlepšováky, aby udržel psy šťastné a tiché zároveň,“ uvedla producentka Lauren Shuler Donner, která se považuje za velkou milovnici zvířat.

Humor filmu je postaven na vtipných kouscích, které psí hrdinové předvádějí. Na jejich výcviku se podílel Mark Forbes, který patří k nejuznávanějším hollywoodským zvířecím trenérům. Celkem se v příběhu objeví desítka psů nejrůznějších ras. Každý z nich má netradiční zlozvyk, mezi které patří závislost na aportování, záliba ve vyhlížení z okna či touha po rozkousání čehokoliv.

„Příběh vytvořil zajímavou paralelu mezi dětmi a psy. A ačkoliv jsem byl několikrát varován, že vybrat si za debut práci s dětmi a zvířaty je riskantní, byl jsem přesvědčený, že ten příběh je důležitý a stojí za to ho zfilmovat,“ dodal k filmu režisér Freudenthal.

Hotel pro psy měl americkou premiéru již 16. ledna a na kontě má tržby ve výši 90 milionů dolarů.

Myslíte, že film bude stát za něco? Půjdete?

Reklama