OI000005-4-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Konkrétně se nám dostaly do rukou:

Vatové odličovací tampóny Bel nature – jsou vyrobené ze 100% certifikované bio bavlny bez použití chemikálií. Jsou šetrné k pokožce i životnímu prostředí. Snadno se rozloží a je možné je třídit do kontejnerů určených pro kompost.

Vatové tyčinky Bel nature – i u tohoto produktu byla použita 100% certifikovaná bio bavlna bez použití chemikálií. Výhodou je také papírová tyčinka, která je k životnímu prostředí šetrnější než plast.

Oba produkty jsou zabalené v obalech z obnovitelných surovin, které jsou plně rozložitelné v přírodě.

Naše dojmy:

Veronika, redaktorka
Vatové tamponky moc často nepoužívám, protože se příliš silně nelíčím a odličuji se za použití vody, mycího gelu a ručníku. Občas ale potřebuji doodlíčit okolí očí a právě v takových případech sahám po jednorázových tamponcích. Ty od Bel nature mi naprosto vyhovují, jsou velmi jemné, nedráždí pokožku a odvedou dobrou práci. Skvělým plusem je jejich šetrnost k životnímu prostředí, takže při jejich použití nemám pocit, že bych nějak moc zatěžovala přírodu.

Tyčinky do uší používám podstatně častěji, asi tak jednou za dva dny k odstranění ušního mazu na kraji ucha. Tyčinky od Bel nature nepouští chlupy, bavlněná špička nezůstává v uchu, jako u některých nekvalitních produktů, a také je velmi jemná a nedráždí. I v tomto případě chválím značku za udržitelný přístup.   

Marta, editorka

Vatové tampónky používám každý den pro odličování. Zkoušela jsem i jiné alternativy, ale vlastně mi nikdy nic jiného nevyhovovalo. A tak jsme se k nim vždycky nakonec zase vrátila. Bel používám řadu let, občas je prostřídám s jinými, na které zrovna narazím. Jsou příjemné k pleti a nepouštějí chloupky, které mi z jiných zřejmě ne moc kvalitních tampónků někdy vlezly do očí a pak dráždily. Bel nature jsou jemné a oceňuji jejich šetrnost k životnímu prostředí, neboť jsou vyrobeny ze 100% bio bavlny.
 
Tyčinky do uší používám více než do uší jako pomocníka při líčení. Občas si s nimi vyčistím okolí oka od řasenky, kterou jsem si tam omylem obtiskla anebo upravím obočí, když přetáhnu tužkou tam, kam jsem nechtěla. Tyčinky jsou k pleti příjemné. Opět oceňuji 100% bio bavlnu, která byla na jejich výrobu použita. V pohodě jsou tyčinky i při čištění uší. Neměla jsme s nimi žádný problém.

Adéla, redaktorka

Odličovací tampony používám denně. Sice mám dny, kdy se obejdu naprosto bez make-upu, ale občas ráda nosím černé oční linky a v odličování očních partií jsou tím nejlepším pomocníkem. Co se týče přímo tamponů Bel nature jsem nadmíru spokojená. Vlákna drží hezky při sobě a nenamotávají se na řasy. Na druhou stranou jsou k citlivým očním partiím dostatečně jemné a nehrozí žádné riziko poškrábání oka. Velmi se mi líbí ekologické a udržitelné složení, na přírodu a naši planetu se snažím myslet, jak jen to jde.

Tyčinky do uší mi pomohl otestovat i partner, který trpí podobným neduhem, jakým prý trpěl Beethoven – zvýšenou tvorbou ušního mazu. Bohužel Beethoven neměl šanci vyzkoušet žádné tyčinky do uší. Ovšem jsem přesvědčená, že kdyby mohl, byl by stejně mile překvapený jako my. Tyčinky mají pevné tělo a neohýbají se v ruce do nepožadovaného tvaru a jejich hlavička je dostatečně jemná a přesto pevná. Při čištění uší s nimi nebyl žádný problém.

OI000003-5-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová

Čtěte také:

Reklama