Máte rádi sýr? Pokud ano, seznamte se s naším redakčním testováním skvělých sýrů! Získali jsme do redakce sýry od firmy Miltra, které jsou běžně k dostání v supermarketech.

Testovali jsme několik variant sýrů ementálského typu, dlouhozrajícího 45%, pařených sýrů ve variacích uzené a neuzené, s bylinkami nebo mexickým kořením.

Jak testování dopadlo:

Klára Křížová:

sýry

Sýry nám moc chutnaly, připravili jsme z nich řadu pokrmů. Děti ocenily klasické chutě, my dospělí zase sýry pařené a s bylinkami. Sýry se hodí jak pro vaření, tak jako chuťovka na prkénku nebo součást svačiny. Mohu doporučit.

Zuzana Sommerová

sýry

Sýry mám opravdu ráda, a proto jsem testovala nadšeně. Musím se přiznat, že jsem testovala s celou svou čtyřčlennou rodinou, což bylo asi dobře. Každý si mezi sýry našel svého oblíbence.

Mně osobně nejvíce chutnal klasický eidam a potom sýr ochucený s bylinkami. Mužské části rodiny zase nejvíce chutnaly pařené sýry, a to jak uzen, tak i neuzené.

Sýrů jsme si užili vydatně - plátkové klasicky k večeři, z dětského kulatého eidamu jsme měli smažený sýr a také jsme ho použili na těstoviny.

Nejvíce si užil můj muž - kostičky sýra a sklenička dobrého vína.... Kdy budeme zase testovat?

Věra Forejtová

sýry

Sýry jsou v naší rodině velice oblíbené, ať už k normálnímu zobání :-), k vínu nebo na vaření. Každý týden kupuji sýry na kila :-), i proto jsem se ráda zapojila do redakčního testování.

Nejdříve jsem vyzkoušela sýr s příchutí bylin, připravila jsem vepřové panenky s chřestem a zapekla jsem to s tímto sýrem. Chuť byla skvělá a musím říci, chuť bylinek v tomto sýru se skvěle sladila s chutí chřestu i vepřového masa.

Sýr s příchutí bylinek byl výborný i na zobání k vínu. Připadala jsem si jak na dovolené v kořením provoněné Itálii.

U manžela, který si rád večer na terase nebo u televize dá nějaké to pivko, jasně zabodoval sýr s mexickým kořením. Prý je k pivu geniální. Byl výrazný, ale ne pálivý a chuť byla nezaměnitelná.

Syn neustále uždiboval s uzeného sýra a také plátkový sýr měl velký úspěch.

Má dvouletá dcera si vychutnala sýr dětský a podle obalu si ho teď vybírá sama v obchodech.

Myslím, že testování těchto sýrů se velice zalíbilo celé rodině. :-)

Mlékárna Miltra B, s.r.o., která se nachází v Městečku Trnávka, patří mezi nejstarší mlékárny v Čechách. Historie sahá až do roku 1900 a mlékárenská výroba zde nikdy nebyla přerušena. Filozofií firmy je špičková kvalita. Většina mléka pochází z vlastního chovu dobytka a i zbylá část je pouze od vybraných dodavatelů z naší republiky. Mléko je zpracováváno pod přísným hygienickým dohledem. To vše a značný podíl tradiční ruční práce, představují nezpochybnitelnou kvalitu pravidelně oceňovanou národními odbornými institucemi, např. z Celostátní přehlídky sýrů, Klasa, výherce Regionální potravina, Mls Pardubického kraje apod. Všechny výrobky Mlékárny Miltra B neobsahují konzervanty a jsou vhodné pro bezlepkovou dietu. Koupíte je například v řetězcích Billa, Ahold, Tesco, Coop a dalších. Tak... řekněte sýr! :)

www.miltra.cz

Reklama