Už mi není dvacet let a dvacet pět mi bude jen několik málo měsíců. Takže písnička Jiřího Zmožka se brzy dostane na pořad dne. Před několika týdny jsem na sobě začala pozorovat napuchlé oči a tmavé kruhy, které nemizely ani několik hodin po probuzení.

Je pravda, že pitnému režimu moc nedám, spánek občas také zanedbávám, a ještě ke všemu mám pod očima tenčí kůži. S tím posledním bohužel nic moc nenadělám. To ale neznamená, že bych se o oční okolí neměla starat. Produkty sice nejsou všemocné, ale minimálně by mohly zvládnout, aby nebyla situace v okolí mých očí ještě horší. Pečlivě jsem tedy v minulých týdnech testovala a tady jsou ty, které mohu doporučit.

Oční gel Euphrasia (Nobilis Tilia, 15 ml za 164 Kč)


Když je nějaký produkt přírodní, má u mě automaticky body navíc. Oční gel se světlíkem lékařským a s extraktem ze zeleného čaje jsem si během používání opravdu oblíbila. Gelová konzistence je příjemná, je téměř bez parfemace a takřka okamžitě po nanesení se vstřebá, takže nemusím dlouho čekat, než si dám korektor. Po nanesení příjemně chladí a dokáže moje oči nakopnout. Nanášela jsem ho i během dne a přišlo mi, že mám oči méně unavené.

Oční sérum – Pomněnkové oči (dieNikolai, 15 ml za 1200 Kč)


Přírodní je i další produkt, který jsem otestovala. Jde o oční sérum biodynamické kosmetiky s certifikací Demeter. Konzistence je velmi jemná a opět snadno vstřebatelná. Při pravidelném používání mi přišlo, že moje oční okolí je více vypnuté a rozzářené. Oblíbila jsem si ho asi nejvíc, takže jsem ochotná přehlédnout i dvě negativa. Prvním je vůně. Sérum obsahuje olej z hroznových jader a jako víno i voní. Druhým je cena, při které peněženka pláče, ale věřím, že balení dlouho vydrží.

Pokleslá víčka (Remescar, 8 ml za 599 Kč)


Bohužel mi mírně padají i horní víčka, takže se obávám, že v budoucnu s nimi budu mít problém. Do testování jsem proto zahrnula i Remescar, který by se s tím měl vypořádat. První dojem nebyl moc příjemný. Gel mě na víčkách trochu pálil, ale výsledek mi přišel až neuvěřitelný. Kůže se nadzvedla a vypnula. Jako kdybych absolvovala operaci. Menší daní za výsledek je ovšem mírný pocit ztuhlosti na horním víčku. Gel jsem dala vyzkoušet i kamarádce a ta tento problém neměla.

Intenzivní péče pro redukci pigmentových skvrn (Avon Anew Clinical, 15 ml za 400 Kč)


Péče od Avonu je na omak velice příjemná a krásně jemně voní. Přijde mi, že hned po použití dokázalo sérum sjednotit tón pleti a kruhy pod očima byly díky němu o něco světlejší. Bohužel neosvěží, ale to ani není jeho cílem. Pro osoby s větším počtem pigmentových skvrn to bude určitě dobrý pomocník.

Oční gel proti otokům (Ziaja, 15 ml za 89 Kč)


Značka Ziaja je levná, ale podle mě i docela kvalitní kosmetika. Dobrou zkušenost mám například s jejich olivovým krémem. Nezklamal mě ani oční gel proti otokům. Hodně se podobá prvnímu přípravku od Nobilis Tilia, a to konzistencí i vůní, která je jen těžko zaznamenatelná. Pleť působí hydratovaným a vypnutějším dojmem.

Oční gel Contour Yeux (Gernétic, 25 ml za 1420 Kč)


Oční gel od značky Gernétic sice nepotěší svou cenou, ale zase je ho víc než předešlých produktů, takže také déle vydrží. Ze všech produktů má nejkrásnější vůni. Trochu mi připomínala čerstvě vyprané prádlo. I tady se po použití dostavil slibovaný pocit svěžesti a vypnutí. Navíc je super, že se dá použít i na mimické vrásky kolem úst a na zpevnění pleti na krku.

Výsledek: Ani jeden z testovaných produktů mě nezklamal. Musím ovšem říct, že se ani nekonaly žádné zázraky. Kruhů pod očima mě žádný nezbavil, ale jak jsem psala, je to spíš vina tenké pokožky, kterou pod očima mám. I hydrataci, pocit vypnuté pleti a osvěžení považuji za úspěch.

Čtěte také:

Reklama