rwer.jpg

Za život jsem měla v ruce už pěknou řádku vysavačů – sáčkové i bezsáčkové, klasické s hadicí i tyčové. A musím říct, že tento od Gorenje mi zatím vyhovuje ze všech nejvíc. U tyčových mám trochu problém s tím, že je musím mít pořád někde zapnuté v zásuvce a postavené, pak se vybijí a zase musím nabíjet. Mám tedy radši klasiku s kabelem do zásuvky, ačkoliv manipulace s ním není třeba tak snadná.

Tento vysavač od Gorenje je naprosto perfektní! Poprvé jsem s ním měla pocit, že jsem opravdu vysála z koberce i ty nejmenší drobky a prach. Inovativní hubice XpandZone efektivně sbírá prach z koberců i tvrdých podlah. HEPA filtr zachytí všechny jemné částice ze vzduchu včetně pylů a roztočů. Nečistoty jsou sbírány do nádoby na prach o objemu 3,3 l. Oceňuji indikaci plnosti zásobníku, která mě včas upozorní na to, že je třeba vysavač vyprázdnit.

rwerwerwrwe.jpg

Jelikož chci většinou vysát víc místností zároveň, nebaví mě pořád přepínat kabel ze zásuvky. S devítimetrovým kabelem to dělat nemusím. Dosáhne mi totiž téměř všude z chodby, která je středem bytu, tedy do všech pokojů i koupelny a kuchyně.

Oceňuji také možnost tichého chodu. Vysavač má pět režimů vysávání od podlahy po záclony. Dá se mezi nimi pohodlně přepínat pomocí dotykového ovládání TouchControl. Poprvé jsem vysavač zapnula na nejvyšší výkon na podlahu a síla tahu byla tak velká, že mi nešel odlepit od koberce. Pak jsem zjistila, že musím přepnout na režim koberce.

rwerwerwe.jpg

I tady je síla velká, ale přesně tak akorát, aby šlo s tyčí pohybovat a lehce vysávat. Tah je ale rozhodně silnější, než jsem byla zvyklá u jiných vysavačů, co jsem kdy měla v ruce, což je velice dobře. Konečně jsem totiž měla dobrý pocit z toho, že vysavač opravdu vše důkladně vysaje. Režim na koberce je tišší než u podlahy a nejtišší je samozřejmě režim záclony, kdy je i tah nejmenší, abyste si je nestrhli. Oceňuji, že vysavač nijak neřve a v paneláku bych s ním mohla vysávat klidně i v noci. Vlastně mě překvapilo, jak je tichý.

Vysavač je vybaven kovovou teleskopickou trubicí a hubicí XpandZone s přepínáním pro koberce nebo tvrdé podlahy. V příslušenství dále najdeme hubici na tvrdé podlahy a integrované příslušenství s dalšími třemi nástavci. Rukojeť vysavače je pohodlná a dobře se mi s ní manipulovalo.

Vysavač se dobře uskladňuje, dá se postavit do vertikální i horizontální polohy. Krásně se mi vejde do skříně na chodbě, kde mám i další uklízecí náčiní.

product-3805904.jpg

Více informací o tomto výrobku najdete na webu Gorenje.