Péče o pleť byla ještě donedávna doménou spíše žen. V poslední době se však stále více mužů zajímá o to, jak nejlépe pečovat o svou pokožku, aby nejen dobře vypadala, ale především, aby zůstala zdravá. K dispozici je jim celá řada kosmetických přípravků. My jsme po dobu jednoho měsíce testovali sadu Everyman The Big 3 od české značky Everyman. Jak to dopadlo?

Mužská pokožka je sice trochu jiná, než ta ženská (je hrubší a vystavovaná častému poškození během holení), základní principy o její péči jsou však více méně stejné. Které to jsou?

1. Bez pravidelného mytí to nepůjde
IMG-20210218-111314.jpg

Myjte svou pokožku každý den nejlépe šetrným čistícím krémem. Běžné mýdlo mnohdy obsahuje chemické přísady, které mohou pleť poškodit a způsobit její vysychání. Mycí krém z této sady obsahuje extrakt z eukalyptu, který dokonale zbaví obličej všech nečistot. Má velmi jemnou, krémovou konzistenci, která do hloubky vyčistí póry a pleť dobře připraví na aplikaci krému. Nečekejte nadbytek pěny ani žádnou vtíravou parfemaci, přírodní tensidy jemně pění a absence vůně jen dokládá jednoduchost celého produktu.  

Můj tip: Nejprve opláchněte tvář teplou vodou, čímž otevřete znečištěné póry, poté naneste menší množství čistícího krému a po dobu 30 sekund jej pomalu vmasírujte do pokožky. Poté tvář opět opláchněte, nejprve teplou a potom studenou vodou, aby se čisté póry stáhly a pokožka se prokrvila.

2. Hydratace jako ochranný štít

IMG-20210224-093541.jpgProč pleť pravidelně hydratovat? Předejdete stárnutí pleti a tvorbě vrásek, obličej vypadá jasněji a zdravěji. Po předchozím kroku VŽDY naneste přiměřené množství hydratačního krému, ideálně dokud je pleť stále vlhká.

Everyman Denní krém má nemastné složení a obsahuje kyselinu hyaluronovou, rybí kolagen a olej z avokáda. Mužská pleť je obecně mastnější, takže lehké složení tohoto krému ideálně hydratuje, pleť je nadotek příjemně sametová a pružná.

Můj tip: Aplikovat stačí jen malé množství, krém má vydatnou konzistenci a vytvoří na pleti jemný film, který vydrží až do večera.  

3. Noční hlídka
IMG-20210224-094157.jpg
Jakmile se začnou na obličeji mužů objevovat první výraznější vrásky, stárnutí už probíhá poměrně rychle a změny jsou výraznější rok co rok. Vysoká hladina testosteronu udržuje v mládí pleť napnutou, s věkem ale postupně klesá, a tak mají starší muži často unavenější vzhled než ženy.

Noční krém s obrázkem sovy se postará o výživu a regeneraci během noci a díky patentované složce Qt 40 účinně bojuje proti kožnímu ochabnutí. Jeho konzistence je o něco mastnější, což má za úkol pleť přes noc vyživit a dodat energii do dalšího dne. Složení slibuje až 96 % přírodních ingrediencí.

Efekt Denního a Nočního krému poznáte až po určité době. Everyman neslibuje omládnutí přes noc, ale sází na každodenní pravidelnost s pomocí tří jednoduchých kroků, což myslím na chlapy funguje. Péče o obličej totiž nekončí holením, vaše pokožka potřebuje být čistá a maximálně chráněná i proti venkovním vlivům.

IMG-20210223-110812-2.jpgVýsledné hodnocení

Můj celkový dojem z kosmetiky Everyman je velmi pozitivní. Chvíli mi trvalo zvyknout si na bezparfémové složení, ale po pár dnech mi to přišlo přirozené. Chválím výrobce za praktické balení a celkový vzhled. Dávkovač je skvělý pro udržení dokonalé čistoty krému, kdy nemusíte do kelímku sahat prstem a tím ho nechtěně zanášet bakteriemi.

Mycí krém má ode mě plný počet bodů, protože obličej jsem neměl po jeho použití ve sprše ani jednou napnutý, jako u předchozí kosmetiky, kdy jsem honem honem potřeboval pleť něčím namazat.

5e5cff6e88a33obrazek.png

Více na EVERYMANSKIN.CZ
5fd23c324d5faobrazek.png

Reklama