Působí majestátně a vyrovnaně:
Testovali jsme model 1,6 CRDI SCR , 4x2, 6M/T, 136 k /100 kW, balíček TOP se Smart Key a UVO.
Abychom si jízdu užili, testování proběhlo na cestě do Chorvatska a zpět.

5f280750c9cfeobrazek.png
První, co nás příjemně překvapilo, že na SUV má poměrně velký kufr. I když jsme vezli hromadu věcí, pohodlně se nám vše vešlo do kufru a dokonce nic nepřekáželo ve výhledu v zadním zrcátku. A přitom jak vepředu, tak na zadní sedačce je dost místa na sezení. Prostě v autě se nemačkáte a cítíte se uvolněně. Což je při délce trati přes 1000 km potřebné.
Vyráželi jsme na začátku léta a i když u nás moc pěkně nebylo, cestou na jih se oteplovalo a tak jsem ocenili výtečnou zónovou klimatizaci. Udržovala stálou teplotu a člověk neměl pocit, že na něj pořád fičí ledový vzduch.
Řídit Sportage byla pohoda, řízení bylo přesné, skvěle držela stopu a výkonově nabízela slušné zrychlení, takže se člověk nemusel bát předjíždět. A skvěle se vyrovnává s nerovnostmi, odpružení je skvostné. O malých nerovnostech ani nevíte.
5f280769b7c6dobrazek.png
V podstatě celá cesta vedla po dálnici a hned úvodní část po tankodromu zvaném D1. Na této parodii na dálnici jsme ocenili skvělý výhled z bočních zrcátek. V mnohakilometrových zúženích při předjíždění plazících se kamionů bylo krásně vidět kolik centimetrů je mezi autem a předjížděným kamionem, což z této jinak stresující události učinilo banální předjížděcí manévr.
Spotřeba Kii Sportage nás také příjemně potěšila, i když jsme auto nešetřili a často šlapali na plynový pedál ostřeji, spotřebu jsme měli pod šest litrů na 100 km, s čímž by nemálo konkurentů mělo dost problém.
Jak se dalo čekat, během cesty, kdy jsme najeli skoro 3 000 km jsme s vozem neměli žádný problém. Všechny pomocné systémy včetně hlídání jízdy v pruhu a tempomatu jsme využili k naprosté spokojenosti. Vždyť kdo by chtěl v rámci mnohasetkilometrové vzdálenosti stále hlídat rychlost a šlapat na plynový pedál.
5f2807f556319obrazek.png

Závěrem, pokud uvažujete o koupi rodinného auta, určitě se dojděte podívat do Kii a auto si vyzkoušejte. Uvidíte, že se v něm budete cítit jako doma.


www.kia-express.cz5f2807bb7e8efobrazek.png

Reklama