Yves Saint Laurent Tatouage Couture
Ultra matující tekutá rtěnka YSL je velkým držákem, pokud nejíte. Pak vydrží pěkná a sytá mnoho hodin. Patří sice k těm, které se obtiskují, zato ale nevysušuje rty, jako mnohé jiné matné rtěnky, je hezky sametová a nezalézá do vrásek. Rty hydratuje a zanechává je měkké. Perfektní je její zkosený speciální štěteček, díky kterému se nanáší jedna radost. Je velká škoda, že na ústech nedrží víc a po večeři ji musíte nanést znovu. Pak už po ní totiž bohužel není ani památky. Na e-shopu Notino ji můžete pořídit za 723 Kč.

L’Oréal Paris Infaillible Les Macarons
Tahle rtěnka je opravdový držák. Bohužel, jako spousta matných rtěnek po nějaké době na rtech vysušuje, což je vlastně taková daň za její výdrž. Také je velice hutná a trochu zvýrazňuje vrásky na rtech. Obtiskuje se minimálně a večer je problém ji odlíčit. Budete muset drhnout, abyste ji dostaly pryč. Pokud ale chcete rtěnku, co se nebude obtiskovat na skleničku a vydrží vám hodně dlouho na rtech, je to rozhodně tato! Má vysokou pigmentaci, takže stačí nanést klidně menší vrstvu. Její cena se pohybuje od 215 do 270 Kč. Patří tedy k těm levnějším. Běžně se dá sehnat v drogeriích nebo taktéž na e-shopu Notino.

Chateau Labiotte Wine Lip Tint
Tato rtěnka z Jižní Koreje má nejen úžasné balení, ale sama o sobě je naprosto skvělá! Obsahuje extrakty z prémiového francouzského vína pro vyšší krytí. Na rozdíl od většiny ostatních je velmi tekutá a po nanesení se vpije do rtů. Ty pak vypadají přirozeně, avšak zabarveně. Na ústech má úžasnou výdrž. Během dne stačí občas přetřít leskem, aby byly rty vláčnější. Barva se tím vždy jakoby oživí. Ve srovnání s jinými rtěnkami na vodní bázi jsou po Chateau Labiotte Wine rty hydratované a delší dobu vydrží bez vysušení. Barva je překvapivě velmi sytá. Cenově se pohybuje kolem 280 až 300 korunami. Na českých e-shopech je však těžko k dostání. Objednat si ji budete muset ze zahraničí.

Maybelline SuperStay Ink Crayon
Přes to, že jde o nejlevnější rtěnku, kterou jsme testovaly, je její výkon vůči ceně poměrně solidní. Na Notinu stojí 40 Kč. Díky balení v tužce se dobře nanáší a rty s ní pěkně vykreslíte. Má lehkou krémovou texturu s dobrou pigmentací. Na rtech vydrží poměrně dlouho a nevysušuje je. Avšak po jídle po ní na rtech nebylo ani památky. Plusem však je, že nevysušuje. Zanechává rty hezky vláčné a je na nich velice příjemná.

Dior Addict Lip Tattoo
U této rtěnky bychom už z názvu a popisu od výrobce čekaly, že se vpije do rtů a bude držet podobně jako Chateau Labiotte Wine Lip Tint. Bohužel byla v tomto ohledu velkým zklamáním. Jde o tekutou rtěnku, která se do rtů opravdu vpije a moc hezky je zbarví. Navíc je na puse příjemná a ani nevíte, že ji máte. Na druhou stranu skoro nic nevydrží. Párkrát si olíznete rty a je pryč. Ústa jsou pak nerovnoměrně pigmentovaná a mapovitá. O jídle a pití ani nemluvě. Rty s ní vypadají plně a zdravě, velmi přirozeně. Díky speciálnímu štětečku se také velice dobře aplikuje. Pokud tedy hledáte kvalitní a na rtech dobře vypadající a příjemnou rtěnku, avšak na výdrži nelpíte, je to dobrá volba. Tattoo efekt je opravdu jen chvilkový. Cenově se pohybuje od 790 do 1100 Kč.

Benefit Benetint
Benetint je vlastně tekutá tvářenka a rtěnka v jednom. Přirozeně zbarví líčka i rty. Nanáší se speciálním štětečkem. Je velice tekutá, jako byste si na rty dávaly kapky třešňové šťávy. Do rtů se okamžitě vpíjí a dodává jim velmi přirozený vzhled. Vypadá to, jako byste měly od přírody takto pěkně zbarvené rty. Vsákne se a opravdu poměrně dlouho drží. Můžete ji používat samotnou pro přirozený vzhled, nebo klidně jako podklad pod rtěnku. Pro sytější barvu můžete natřít několik vrstev na sebe. Velkou pigmentaci však neočekávejte, zbarvení je sice viditelné, avšak ne velmi výrazné. Opravdu jde spíše o přirozený efekt. Výrobce slibuje, že Benetint odolá všem polibkům. Pár hodin na rtech opravdu vydržel, ale později bylo nutné rty opět přetřít, aby se efekt obnovil. Pití vydržel, ale jídlo už ne. Rozhodně se však nikam neobtiskne, takže se díky němu vyvarujete faux pas s obří vrstvou rtěnky na skleničce. K dostání je na benefitcosmetics.com a stojí 510 Kč.

Sephora Collection Color Lip Last
Rtěnka Color Lip Last od Sephory vydrží poměrně dlouho. Pokud nejíte a nepijete, klidně i 10 hodin, jak slibuje výrobce. Ale kdo vydrží tak dlouho o hladu? Její výhodou je, že nevysušuje a na rtech je poměrně příjemná, na rozdíl od některých dlouho-držících rtěnek od konkurence. Ovšem během jídla dostává rtěnka zabrat, především na spodním rtu. Takže stačí si dát oběd nebo svačinku a rtěnka už nevypadá moc hezky a je nutné ji upravit. Na spodním rtu byly po jednom jídle rtěnky už jen částečky a dělaly se nehezké mapy. Na večerní akci je však ideální. V Sephoře ji koupíte za 330 Kč.

Tekutá rtěnka mark. Avon
Tato rtěnka je moc příjemná na rtech. Sehnat ji lze v matující nebo lesklé variantě. Vydrží několik hodin, ovšem dokud se nenajíte. Rty nevysušuje, což je její výhoda. Je příjemná, takže skoro zapomenete, že nějakou rtěnku máte. Je dost hutná a stačí jí nanést opravdu malé množství. Pak vypadá na rtech lépe a méně se později drolí. Aplikátor ji nanáší v dost velkém množství, takže je lepší použít štěteček nebo hodně otřít o skleničku. V porovnání cena výkon je to moc fajn produkt. Sehnat se dá od 119 do 129 Kč.

Tekutá rtěnka Power Stay od Avonu
Tohle je ještě o něco větší držák než předchozí rtěnka od Avonu. Je ovšem nutné ji správně nanést. Je dost hutná a pomocí štětečku se jí na rty nanese až příliš. Poté je lepivá, dlouho schne a drolí se. Jakmile se s ní ale naučíte pracovat, zamilujete si ji. Stačí opravdu tenká vrstva, která rty pěkně zabarví. Dobré je opět použít speciální štěteček nebo aplikátor hodně otřít. Pak na rtech vypadá moc pěkně a vydrží i několik chodů jídla bez otisknutí. Rty ani nevysušuje, což nás mile překvapilo. Po nějakém tom jídle na rtech ale trochu popraská a je nutné ji poupravit. Cenově je na tom podobně jako předchozí mark. Seženete ji za 149 Kč.

Dermacol 16H Lip Colour
Dermacol 16H Lip Colour je snad nejznámější dlouhotrvající rtěnkou která drží na rtech jako přibitá klidně až do rána a neotiskuje se. Nejprve se nanáší barevná vrstva a poté lesk. Bohužel, jak asi ví každá, která ji už někdy vyzkoušela, rty extrémně vysušuje. Často se tak stane, že ji musíme neustále dokola přetírat průhlednou vrstvou, která nám pak dojde dřív, než vůbec doděláme polovinu rtěnky. Drží snad ze všech nejvíce. Ovšem na rtech není zrovna příliš příjemná. Koupit se dá od 180 do 230 Kč.

Dior Rouge Dior Liquid
Tato tekutá rtěnka má velmi intenzivní barvy s matným a saténovým efektem zároveň. Snadno se aplikuje a rychle zasychá. Hydratační složky zamezují nadměrnému vysušování. Na ústech vypadá opravdu pěkně! Dior slibuje, že vám rtěnka na rtech vydrží až 12 hodin. Ano, pokud nejíte a nepijete, je to určitě možné. Rtěnka drží opravdu dost. Vlastně přežije i nějaké jídlo. Ovšem je pak méně výrazná. Z okrajů rtů z části vymizí. Tato rtěnka patří k dražším. Koupit lze od 599 do 1100 Kč třeba v Sephoře nebo Douglasu.

3CE Stylenanda Lip Marker
Jde o fix od korejské kosmetiky 3CE, který vaše rty pěkně a přirozeně zabarví. Díky aplikátoru, který vypadá opravdu jako fix na papír, se dobře používá. Rty s ním vybarvíte snadno a precizně. Barva se okamžitě vpívá do rtů a přirozeně je zbarvuje. Barva je intenzivní a dlouhotrvající. Pokud ji chcete ještě výraznější, dá se vrstvit. Na rtech Lip Marker ani necítíte. Vydrží i po jídle. I když barva pak trochu vybledne. Celý den však bohužel nevydrží. Je třeba občas trochu poupravit. Hlavně pokud jíte něco mastnějšího, na rtech vám pak zůstanou někdy jen kontury, což nevypadá zrovna dobře. Ovšem patří rozhodně k těm lepším. Sehnat se dá přes internet ze zahraničí nebo objednat přes český web s korejskou kosmetikou beautiemaze.com za 500 až 650 Kč.

SHRNUTÍ:

Nejmenší výdrž. Nevydržela ani do jídla:

 • Dior Addict Lip Tattoo

Průměrná výdrž, ovšem po jídle je nutné znovu nanést:

 • Maybelline SuperStay Ink Crayon
 • Benefit Benetint
 • Tekutá rtěnka mark. Avon


Dobrá výdrž. Po jídle však nevypadaly nejlépe. Nutno upravit. :

 • Yves Saint Laurent Tatouage Couture
 • Sephora Collection Color Lip Last
 • Power Stay od Avonu
 • 3CE Stylenanda Lip Marker

Nejlepší výdrž. Po jídle stále vypadaly dobře:

 • L’Oréal Paris Infaillible Les Macarons
 • Chateau Labiotte Wine Lip Tint
 • Dermacol 16H Lip Colour
 • Dior Rouge Dior Liquid
Reklama