pšenice

Na úplném začátku našeho testu diet a receptů na hubnutí se mezi reakcemi čtenářek objevila další zajímavá hubnoucí metoda – pšeničná dieta, kterou popsala ivka78. A protože nás zaujala a Ivka potvrdila, že si dietu, která se už prý dříve osvědčila, klidně znovu zopakuje, zařadili jsme ji mezi zbývajících devět hubnoucích metod. 

V čem dieta spočívá?

Pšeničná dieta je pětidenní kúra, při níž, jak je už z názvu patrné, konzumujeme převážně pšenici. Pšenici si nejprve připravte podle následujícího receptu: Hrnek pšenice nasypeme do hrnce a zalijeme na noc vroucí vodou. Pšenice do rána změkne a nabobtná, čímž zvětší svůj objem. Pšenici rozdělíme na 6 porcí (jedna porce by měla zhruba zaplnit jednu skleničku od přesnídávky). Těchto šest porcí vám může vystačit i na více než jeden den.

Pšenici můžete jíst samotnou, nebo s jogurtem. Během pěti dietních dnů si můžete dopřát také libovolné množství ovoce a zeleniny. „A samozřejmostí je dodržování pitného režimu (0,25–0,30 l vody na každých Vašich 10 kg váhy,“ napsala ivka78. Na konci této zeštíhlovací kúry byste měla být o tři až pět kilo lehčí.

Co možná nevíte o pšenici

Pšenice je jednou z nejstarších kulturních plodin, kterou lidé znali a užívali už 8 000 let před naším letopočtem. Zrno pšenice se využívá k výrobě chleba, pečiva, těstovin, krup a v cukrářství.

Pšenice je pro svůj vysoký obsah lehce stravitelného škrobu dobrý zdrojem energie. Obsahuje také malé množství vlákniny, která v našich střevech působí jako „kartáček“, čímž přispívá k pročištění trávidel a podporuje správný chod zažívání.

Zrno pšenice obsahuje také bílkoviny, které jsou pro lidský organismus nezbytné, a důležité vitaminy především skupiny B, vitamin E a v menším množství také β-karoten. Z minerálních látek je nejvíce zastoupen fosfor. Dalším plusem pšenice je velké množství nenasycených mastných kyselin, které mají příznivý vliv na srdce a cévy a také na činnost mozku.

A výsledek?

Ivka se skutečně do diety pustila. A tak jsme jí stejně jako ostatním testerkám položili pár otázek.

Dietu máte za sebou. Jak vám to šlo? Podařilo se vám zhubnout?
Dietu jsem držela hned po čarodějnicích a trvala 5 dní. Zhubla jsem 3 kg a 2 cm, což přikládám i tomu, že jsem si k mateřské našla brigádu v našem Mateřském centru, kam chodím ráno uklízet a dcerka si zatím může hrát. Za těch 5 dní jsem snědla 1kg pšenice, cca 5 kg ovoce a zeleniny, 5 nízkotučných jogurtů a vypila více než 15 litrů vody s citronem a skořicí.

Jak se po dietě cítíte?
Cítím se dobře, i když kila už mám zase zpátky, no co se dá dělat! Jediné, co mně chybělo, byla sklenka bílého střiku před spaním, ale i to jsem zvládla vcelku hravě.

Jak byste dietu zhodnotila?
Dietu hodnotím plusem, pročistila jsem si střeva, i když jsem si po pár dnech připadala jak ty slepice na dvorku.

Zkusíte to znovu?
Docela ráda si ji zopáknu nebo vyzkouším jinou. Myslím, že jednou za rok to nikomu neuškodí!

Kam dál?

Vyhodnocení diet: Vodová zabrala!
Vyhodnocení diet: Tukožrout zabírá, ale unavuje
Vyhodnocení diet: Hlásí se odpadlíci
Test diet: Je to za námi. Hurá!

Vyzkoušíte pšeničnou dietu?

Reklama