voda

Jednou z deseti diet, které jsme zařadili do našeho velkého testu diet a receptů na hubnutí, je dieta vodová, která spočívá v konzumaci pouze neslazených nápojů, nejlépe čisté pitné vody, jídelníček zůstává beze změny. Mezi čtenářkami se tato metoda dočkala největších ohlasů. Pro spolupráci na testu byly vylosovány dvě čtenářky s přezdívkami ToraToraTora a Barushenka. Obě testerky se nám podařilo zastihnout a položit jim pár otázek. Věří své dietě? Pozorují nějaký efekt? A co na to jejich okolí?

Proč jste se přihlásila do našeho testu? Chcete zhubnout a věříte, že vaše dieta zabere, nebo to bylo spíše ze zvědavosti či z recese?

ToraToraTora: Do testu jsem se přihlásila, jelikož bych chtěla do léta trochu zapracovat na své váze. Jsem celkem spokojená a komplexy netrpím. Před čtyřmi měsíci jsem porodila syna a přece jen je ještě znát, že těhotenských chutí jsem si užila víc než ranních nevolností. Vodová dieta mě zaujala svou jednoduchostí. Věřím, že v jednoduchosti je síla. Sice slazené nápoje nebo alkohol piju jen zřídka, ale většina mého pitného režimu se stávala z 2 litrů čaje a tří hrnků kávy denně. Takže jsem to brala také jako příležitost k nápravě. Navíc každý odborník, kterému řeknete, že chcete zhubnout, tak dá důraz na správný pitný režim.

Barushenka: Protože jsem to brala jako výzvu (smích). Vůbec jsem to nebrala vážně, spíš ze zvědavosti.

Proč jste si vybrala zrovna tuto dietu?

ToraToraTora: Jak už jsem psala, v jednoduchosti je síla a většinou ty nejbáječnější nápady jsou ty nejjednodušší. Navíc jsem člověk, který když něco dělá, tak tomu musí věřit, a tomuhle věřím. Stačí se podívat na obaly běžných limonád a slazených vod a každý rozumný člověk si spočítá, že kdyby z nich vypil denně ty doporučené dva litry, kalorická hodnota jen toho bude rovna svíčkové se šesti od maminky. Navíc voda je katalyzátor chemických reakcí v těle, je nutná, aby mohly správně probíhat. A odbourávání tuků je chemická reakce. Jak říkám, jsem racionální člověk. Někdy až moc.

Barushenka: Z těch nabízených mi podle popisu přišla nejsympatičtější a taky nejlogičtější.

Už jste s dietou začala? Pokud ano, jak vám to jde?

ToraToraTora: S dietou jsem již začala minulé pondělí.  Venku je krásné počasí, a tak se čaje celkem snadno mění za vodu. Jen ráno, když manžel vaří kávu, teď už jen pro sebe, neopomene si rýpnout: „Chceš taky něco uvařit? Třeba vodu?" Blbec. :) Také už jsem stihla jednou hřešit na synův svátek, kdy jsem jednohubky s wasabi zapila sektem. Ale zřejmě mi bylo odpuštěno, protože váha hlásí 1,5 kg dole.

Barushenka: Začala a už po třech dnech jsem si připadala tak nějak lehčeji.

Připravovala jste se předem?

ToraToraTora: Ne.

Barushenka: Nepřipravovala. Tady ani není co připravovat.

Kolik byste chtěla shodit? Myslíte, že se vám to s touto dietou podaří?

ToraToraTora: Celkem bych brala 6 kg dolů. Když do konce testu zmizí 3, budu spokojená a zbytek se nějak dotáhne. Třeba se v testu osvědčí nějaká dieta, kterou prubnu na ten zbytek. Jelikož jsem si jako podporu pevné vůle pořídila nekřesťansky drahé a pohříchu krásné plavečky, tak je jasné, že se to podaří!

Barushenka: Chtěla bych shodit nanejvýš tak pět kilo a myslím, že mi tato dieta dokáže pomoct.

Co na to říká vaše okolí, rodina, přátelé?

ToraToraTora: Kromě blbých fórů mého muže a skeptických poznámek dietní matadorky v podobě mé tchyně, je to rodině spíš tak nějak jedno. Babička razí heslo, že hubená = nemocná, manžel  zase: Klidně si hubni, ale ne nahoře, dětem je to šumák, hlavně, když nenutím pít vodu je.

Barushenka: Nic, protože to ani nikdo neví.

Oběma čtenářkám držíme palce. Již brzy se můžete těšit na další zprávy o vývoji našeho testování.

Vyzkoušela byste také vodovou dietu? Věříte, že zabere?