dieta

Konec, ende, finish, finito, конец. Test diet a receptů na hubnutí je za námi. A protože odpovědi čtenářek, které se testu účastnily, se nám zatím nesešly všechny, zrekapitulujeme si, oč vlastně šlo, a prozradíme vám, jak se uplynulý měsíc dařilo redakčním dietářům. Myslíte, že jsme zhubli?

Zhruba před měsícem jsme vyhlásili test netradičních hubnoucích metod. Celkem deset diet si mezi sebe rozebrala redakce a několik vybraných čtenářek. Testované diety jsme vám představili v sérii článků:

Snažili jsme se být v kontaktu se čtenářkami, abychom vás v mezičasech mohli informovat o průběhu testu. Jak to naše testerky zvládaly, jste si mohli přečíst v článcích:

Pánové zklamali. Zachrání to dámy?

Nejvíc se do diet hnala pánská část redakce. Ale jak vidno, brzy je nadšení přešlo. Bod má u nás Jakub, který se o barevnou dietu alespoň pokusil, ale nedokončil. Se svým neúspěchem se už svěřil v redakčním blogu. Pavel se na včerejší poradě, kdy se ukončení testu připomínalo, tvářil tak překvapeně, až jsme z toho usoudili, že na svou citronovou dietu zapomněl hned na začátku. A Honza…

Honza měl držet dietu tukožroutskou. Možná byl tolik odrazen čtenářskými komentáři na vrub této diety, možná pocítil náhlé osvícení, během něhož nabyl přesvědčení, že ani hubnout nemusí, a možná se jen projevil jeho kuchařský talent a hrnec s polévkou, který teď možná ježí vedle popelnic, po prvním pokusu připomínal kremační pec. Sám říká, že to bylo ze zdravotních důvodů, a tudíž mu odpouštíme. A protože si myslíme, že zrovna tukožrout, na kterého jsou názory tolik rozporuplné, naše hodnocení potřebuje, našli jsme náhradníka.

„Fastfoodová dieta byla chuťově fajn. Pohybu bych potřebovala ještě víc, než jsem měla. Hlavně napravit záda. Ačkoli váha ukazuje o 1,5 kilo míň, vůbec nevím, kde jsem to shodila. Nikde úbytek není vidět a moje lecjaké rozměry jsou všude stejné. A přiznávám, že pravidelná fastofoodová strava mi docela dala zabrat. Cítím se jak parní válec. Nutně potřebuju nejen očistu svých trávidel, ale celkovou detoxikaci. Tukožrout se mi náramně hodí. Potřebuju to jako sůl,“ tvrdí Eva. Tukožroutská dieta tedy bude vyhodnocena o něco později.  

Zato Maruška je detoxikovaná až až. Dávala si totiž pravidelně bylinné čaje. Docela nedávno si chválila čaj kontryhelový, který jí pomohl proti návalům horka. Nejenže se cítí líp, ale taky líp vypadá. Spokojená se svou dietou je i Klára: „S vínovou dietou jsem nadmíru spokojená – přinejmenším mi zpříjemnila několik večerů. Bohužel se mi ale nepodařilo dodržovat ji úplně pravidelně, několikrát se mi stalo, že jsem víno vynechala, anebo naopak vypila víc než doporučené množství, takže nemohu úplně posoudit výsledky… Cítím se ale velmi dobře, i když, a teď to přijde, jsem nezhubla ani deko. Ovšem, pointa je jiná, pro mě veleúspěšná – také jsem ani deko nepřibrala, a to považuji za velké plus!“

Jednotlivé diety, které byly do testu zařazeny, budeme postupně vyhodnocovat. A brzy se také můžete těšit na závěrečnou fotopřílohu.

Držela jste dietu s námi? Měla jste mezi dietami nějakého favorita?