Přesně před týdnem jsme odstartovali náš velký test diet a receptů na hubnutí. Společně se čtenářkami i členy redakce testujeme celkem deset netradičních hubnoucích metod. Jaký byl první týden? Jak jsme se s dietami vypořádali? Opravdu se všichni poctivě drží svého dietního režimu?

Jak testují naše čtenářky?

Třináctka je možná nešťastné číslo, ale co naplat, přesně tolik je čtenářek, které začaly testovat diety, které si samy vybraly. Se čtenářkami jsme se spojili, abychom jim položili pár otázek. Co si od diety slibují? Kolik chtějí zhubnout? A už se do hubnutí pustily? A co na to říká jejich okolí?

Například čtenářka Hanula posunula náš test na mezinárodní úroveň, odlétá totiž na třítýdenní dovolenou do USA. Ale slíbila nám, že si do kufru přibalí také citrony, aby mohla ve své citronové dietě pokračovat. „Citronovou šťávu - tu doma piju každý den,“ napsala nám.

„Přihlásila jsem se, protože bych ráda pár kilo shodila - ale max. 3-5 kg. Víc ne. Postavu si udržuji celý život štíhlou, jenže je mi 45 let a zatím nechci špíčky. Jestli už jsem začala s dietou? Tu de facto držím celý život. Takže není s čím začínat, ani končit. Jen někdy přijdou slabší chvíle, kdy člověk nedokáže být na sebe tak tvrdý,“ prozradila čtenářka Mylady, která se přihlásila k dietě vínové.

„Shodit bych chtěla 5-10 kg. Jestli se mi povede, nevím, ale budu se snažit. Bylinkovou dietu jsem si vybrala proto, že i kdyby se mi nepovedlo shodit, tak alespoň pročistím tělo a navíc některé bylinky, jak jsem četla, mají i příznivý vliv na cholesterol, což je můj případ. S dietou jsem začala hned v pondělí, nakoupila jsem bylinky, které pravidelně piju, a snažím se trochu upravit i jídelníček. Jsem zvědavá na výsledek. Jinak jsem se nijak zvlášť nepřipravovala. Můj manžel mi fandí a podporuje mě, nejen v tomto rozhodnutí, ale ve všem, co podnikám. Mám veliké štěstí, že ho mám,“ říká čtenářka marcela-1.

I redakce už začala…

Sice jsme se domluvili, že budeme test brát s nadhledem, ale až takovou dávku nadhledu jsem opravdu nečekala. Pavel nám k účinkům své diety (olejovky, rajčata a citron) odpovídá diplomaticky a trochu tajemně: „Bez komentáře.“ Maruška se přesvědčila, že ne každý bylinný čaj krásně voní, a Honza, vystrašen diskuzí pod článkem o tukožroutské polévce, se snažil začátek svého testu co nejvíce oddálit. „Když já si to tady nemám na čem uvařit,“ vymlouval se. Může být rád, že nás má. Rozhodli jsme se totiž, že mu tukožroutskou polévku přes víkend navaříme na vlastních plotnách a mnohalitrové zásoby přivezeme hned v pondělí ráno.

A já se svou fastfoodovou dietou… Pravda, že skočit si pro vydatný „dietní“ oběd do blízkého KFC nebo McDonalda pro mě není problém. S tou zvýšenou pohybovou aktivitou už to bude horší. Ale první krok jsem přece jen udělala. Do pátého patra v redakci jsem začala chodit po svých, což při pohledu na současný stav výtahu nebylo zas tak těžké.

Klárka drží dietuKlárka, která drží vínovou dietu, se přiznala, že svůj denní limit 2 dcl bílého v posledních dnech poněkud překračovala. „Abych se přiznala, vínovou dietu jsem si vybrala zcela záměrně. Zhubnout bych, pravda, nějaké to kilo chtěla, ale podstatné pro mě bylo to, že si můžu úplně beztrestně k večeři vypít skleničku vína, aniž bych se musela považovat za tichého alkoholika – z čehož jsem mimochodem už dokonce byla i bližními nařčena.

Sama nechápu, proč s tím má moje okolí takový problém. Zřejmě hrají roli předsudky. 'Žije skoro sama, už není nejmladší… jestli ona se nám neupíjí žalem?' No, doufám, že tak zoufalé to se mnou není a že všichni kolem mě mají jenom strach, abych neupadla do spárů alkoholu, ale já rozhodně nikam nepadám. Zkrátka: Pocházím z Moravy, na víně jsem vyrostla a prostě mi chutná. Škoda, že nežiju ve Francii, tam bych asi podobné problémy s předsudky ohledně skleničky vína denně neměla, tam to patří k dennímu rituálu (ach, sladká Francie…)

Od pondělí budu přísně dodržovat množství a čekat, jestli se dostaví kýžený efekt… a i kdyby se nedostavil, průběh bude víc než příjemný, takže nemám co ztratit – až na ta kila,“ těší se Klára.

Průběh testu i nadále sledujeme a již brzy se můžete těšit na rozhovory s hubnoucími čtenářkami. Za redakci slibujeme, že se v dodržování dietního režimu polepšíme.

Vyzkoušela byste nějakou z našich hubnoucích metod? Co děláte pro štíhlou linii vy?

Reklama