Pokud běháte, víte, jak je důležité mít správné boty- Musí vám dobře sedět, netlačit a neutiskovat plochu chodila. Výběr bot také ovlivňuje celkový něh, bolest v zádech či bolest achilovek. To všechno píšu z vlastní zkušenosti, protože všechny stavy jsem již zažila, a když mi boty neseděly nebo mi způsobovaly jiné problémy, musela jsem v nich přestat běhat. Proto výběru bot věnuji velkou pozornost a dávám si v prodejně na čas, než se ujistím, že to je dobrá volba.

Běhám za každého počasí a před svátky jsem se rozhodla, že si musím pořídit boty pro běhání v zimě. Tedy v terénu bláto, mokrá tráva, louže, sněhový marast nebo naopak prašan. Pustila jsem se tedy do výběru speciálních bot nejen pro zimu, ale ještě pro tyto terénní podmínky. Shodou okolností jsem měla možnost vybrat si pro testování pár bot od značky Salomon, kterou jsem s radostí využila.

WINGS

Pro dobrý výběr a testování jsem došla do obchodu, kde jsem měla možnost vyzkoušet si určené modely pro zimní běhání. Některé mi nesedly vůbec, ale nakonec jsem našla boty WINGS FLYTE GTX®, které mi padly jako ulité.

boty

Je to nejlehčí model řady Wings, akčních bot pro horské běhání a různorodé povrchy, které mají ochranu proti počasí a prodyšnost materiálu GORE-TEX®. Mohu potvrdit – boty jsou opravdu velmi lehké.boty

Technologie Gore-Tex® Extended Comfort Footwear údajně udrží nohy v suchu a poskytne jim veškeré pohodlí. Navíc zajistí nejlepší ochranu proti vodě a zároveň co největší prodyšnost. Takže – pěkná výzva pro testování.

boty

V alchymii funkčních materiálů se moc nevyznám, pro mne je hlavní, že bota funguje jak má – dobře se v ní běhá v náročných podmínkách jako je mokro,  bláto, rozbředlý sníh nebo bláto se sněhem. I když jsem byla zpočátku zimy nemocná, jakmile jsem se uzdravila, hned jsem nazula boty a šla běhat. Čekají mne jarní závody a potřebuji být v dobré kondici. Také mne běhání baví, takže běhat v zimě je pro mne radost.

boty

Než jsem se rozhodla napsat tento článek, chtěla jsem vyzkoušet opravdu co nejvíce terénů a podmínek – jak vidíte na fotkách, které jsem pořídila během výběhů. Aby boty dostaly zabrat, o to více jsem šlapala do louží, běžela jsem rozoraným polem, sněhovou nadílkou, poloroztátým sněhem smíchaným s blátem... dobře tvarovaná podrážka bot vše zvládla a boty neklouzaly. Také dobře držely nohu - Systém SensiFit™ obepíná chodidlo a zaručuje jeho přesné a bezpečné usazení. A co vlhko následkem probíhání louží a sněhu?

boty

Moje hodnocení – ano, nohy zůstaly v suchu. Skvělý pocit! Druhou věc, kterou velmi oceňuji, je, že mi v nich bylo teplo. I když byla venku nula nebo pod nulou, jakmile jsem se zahřála během, v botách se udělalo příjemné teplo, které drželo celou dobu běhu. Když venku nebyla až taková zima (myslím teplota kolem 8-10 stupňů) a já měla zimní běžecké ponožky, bylo v nich dokonce vedro.

boty

Shrnutí: Velmi dobře fungující boty pro běhání v zimních podmínkách pro každou běžkyni. Lehké, funkční, nepromokavé s výbornou ochranou proti vodě.boty

Čtete naše články:

Inspirace pro další modely bot pro běhání v zimě:

Salomon X-SCREAM 3D GTX® W

botyBotyX-Scream 3D jsou vhodné pro běh různými městskými prostředími, přesně vám sednou, zajišťují přilnavost a mají skvělý odraz. A nyní obsahují i ochranu proti počasí díky prodyšné membráně GORE-TEX®.

Salomon SNOWCROSS CS

Precizní obepnutí nohy a maximální přilnavost botyza všech podmínek. Salomon SNOWCROSS CS je základní model pro vaše zimní ULTRA a ADVENTURE běhy. CLIMASHIELD zajistí teplotní komfort, nepustí vodu dovnitř a unikátně pouští pot ven. Lehká a přesto vysoce technická běžecká obuv adaptovaná do zimních podmínek. Zajistí vám dostatek jistoty a spolehlivosti, ať už si na vás příroda připraví cokoliv.

SPEEDCROSS 3

botySalomon SPEEDCROSS 3 je velmi dobře známý model obuvi, který se vyznačuje svojí nízkou hmotností, rychlostí a precizním obepnutím nohy.

SPEEDCROSS PRO

botyPoužitím jiné pryže a jiné struktury podrážky bylo dosaženo 30% nárůstu „kontaktu“ a tím záběhu v měkkém terénu. Salomon SPEEDCROSS PRO neklouže ani mokrém, kamenitém terénu.

SPEEDCROSS VARIO

botyBoty Speedcross Vario přinášejí odpružení a skvěle padnoucí styl obuvi Speedcross na tvrdší povrchy. Postará se o to hladší vzorek využívající principu tření.

Reklama