Že se ptám, co?

 

Není to tak dávno, co jsem se tu přiznala, že už od srpna nedočkavě vyhlížím první známky vůně mrazu v ranním vzduchu.

Znavená vedry a slunečním svitem jsem dala zavděk prodlužujícím se nocím.

Uběhlo to jako voda a zima pomalu předá vládu teplé části roku. Vůně mrazu mě nechává chladnou, jaksi jsem se už nabažila letos až až… A naopak zas nedočkavě poslouchám ptačí štěbetání a čenichám po vůni rozpukajících se pupenů.

A to, že ráno dřív svítá, mě taky tak nějak těší…

 

A tak mě napadá, že vždycky mám vlastně nejradši právě to období, které má přijít. A že zrovna ten příchod jara je nadmíru příjemný.

A taky si myslím, že vrcholem svěžesti a zdraví je právě ten jarní vzduch. Chladný i teplý zároveň, voňavý po rašící trávě, do které svítí sílící sluníčko. K tomu mírný vánek a idyla je dokonalá.

Kdyby se tohle dalo zavřít do konzervy, asi by vymřely všechny lékárenské průmysly, protože věřím tomu, že právě TOHLE má sílu léčit.

A když ne tělo, tak ducha určitě.

 

Taky milujete ten den, kdy odložíte tlusté kabáty, ještě tlustší boty a vyběhnete jen tak v lehkých kalhotách, sukni, pohodlných botách a tričku s krátkým rukávem?

Člověk si hned připadá tak nějak svobodnější…

Čerstvý vzduch vám hladí holé paže a svěží vítr se honí ve vlasech…

 

Tradičně jedna z prvních mých cest vede kamsi do květinářství či zahradnictví. Urputná touha vypěstovat nevypěstovatelné mě pronásleduje snad od dětství. A na jaře mívám velké oči, takže se mi doma kupí semínka už od února, ačkoliv jsem se před rokem zapřísáhla, že už nic nekoupím, protože mi nikdy nic nevzejde…

No jo, jenže do času prodeje sazenic a semenáčků je ještě hodně daleko.

A pak mě ještě chytá nakupovací mánie, jelikož na jaře to chce něco nového na sebe a taky v tuto dobu většinou razantně měním účes.  Jó jaro, kéž by vydrželo celý rok!!!

 

Máte taky nějakou ryze jarní úchylku?

 

A když jaro bude pomalu přecházet do léta – často si stěžujeme, že jaro nebylo a po zimě nastala rovnou letní vedra… i to má svoje kouzlo.

Jásají teplomilci vytahují miniaturní tílečka a trička a oddávají se slunečnímu jasu.

Oprašují plavky, nebo ještě lépe si zajdou do obchodu pro nové.

 

A v srpnu už toho všeho budeme mít zase tak akorát a budeme toužit po chladném podzimním vzduchu. Po vůni tlejícícho listí… opět nás zaplaví vánoční letáky…

A tak pořád dokola.

 

Tak které období máte nejraději?

A kdy se ve vás probouzí všeliké jarní touhy?

 

 

Reklama