meteorit

21. prosinec 2012 11.28 hodin...

Dnes už snad není člověka, který by se s tímto datem a hodinou v nějakém kontextu ještě nesetkal.

Povětšinou se hovoří o konci světa, globální katastrofě, meteoritu, výbuchu Slunce nebo příletu mimozemské civilizace.

Motáme do toho Nostradama, Sybilu, Slepého mládence, Edgara Cayce... vytvořili jsme dort pejska a kočičky, který je nestravitelný… Proč jsme ale tolik nastavení na průšvih?

Konec NEZNAMENÁ zánik!

Kdybychom sledovali jen to, co uvádí takzvaní Mayští strážci dnů k tomuto pro ně bezesporu významnému dni, kdybychom se zabývali celým rozsáhlým obsahem jejich pohledu, kdybychom nevytrhávali z kontextu jen to, co se nám právě hodí, pak bychom se klidně mohli začít i těšit.

Tímto dnem, rokem a hodinou ukončili tito geniální astrologové a matematici překvapivě přesný kalendář, který trval neuvěřitelných 5125 let.

V tento den podle nich nenastane nic víc, ale také nic míň než KONEC ČASU. To je doslovný překlad.

Když se oprostíme od všech obav ze slova „konec“, pak by, rozumem vzato, byl konec času jen koncem nějakého období nebo etapy. Čas = doba.
Nikoli zánik všeho.

Astronomicky to bude zajímavá podívaná

Při svém východu 21. prosince 2012 vyjde Slunce po 26 000 letech opět v konjunkci průsečnice Mléčné dráhy a roviny ekliptiky. Na obloze bude celá věc charakterizována velkým křížem z hvězd a planet. To bude jistě pěkné.

Slunce překříží galaktický rovník a Země se postaví na účaří s centrem galaxie. To Mayští astrologové věděli i zakreslili.

slunce

Tady by se dalo zapochybovat, jestli se staří Mayové před tolika staletími vůbec mohli orientovat v termínech galaxie, galaktický rovník nebo galaktické centrum.

Považme ale, že se až neuvěřitelně shodují s dnešními vědci, kteří mají pro tento účel složité počítačové programy.

Navíc se shodují i s Číňany, kteří k tomu stejnému v knize I-Ting před stovkami let, na zcela jiné části Země, došli rovněž.

Také stará severská mytologie, kterou známe z povídání o runách, se v části o Ragnaröku (soumrak Bohů) zmiňuje o „Dvou Sluncích, které spolu s Lunou a hvězdami budou stát v řadách do kříže“.

Je jedno, jak to mu říkali, každopádně to věděli.

Vůbec je pořád velkou neznámou, co všechno mohli, nebo nemohli naši předkové a dávné, zaniklé civilizace vědět. Víme o nich pramálo a pořád se snažíme, možná nesmyslně, držet modelu o evoluci a třeba nevidíme, co máme před nosem. Možná nechceme...

Vůbec bych staré civilizace nepodceňovala.

S odpuštěním víme stále prdlajs

Muzea a archivy v mnoha zemích světa se mohou pochlubit nálezy, které vůbec nepasují do dnešního vnímání historie planety a jejích civilizací. Jen namátkou...

Nazca

 • Část velmi složitého stroje prokazatelně z roku 80 před naším letopočtem si podávají vědci z Řecka, Kanady i Spojených států.
 • Kameny z Ica staré 1 500 let, na kterých jsou vyryty obrázky znázorňující operaci člověka včetně hadiček a přístrojů, jsou stále předmětem zkoumání.
 • Obrazce na planině Nazca, čitelné jen z letadla, staré tisíce let – od koho, na co, proč?
 • Nástěnné malby, kde vedle buvola stojí lidská postava ve skafandru (nelze s ničím zaměnit)
 • Stopa lidského chodidla (lidského, nikoli opičího) z doby, kdy by se podle učebnic dějepisu měli na planetě vyskytovat jen trilobiti a přesličky.
 • Parádní zlaté ozdoby ze starého Egypta, ovšem v podobě letadel, si můžeme prohlédnout v Káhiře.

Mohla bych pokračovat složitým systémem pyramid, které jsou nejen v Egyptě, ale po celém světě, a tvar jehlanu je bez ohledu na stupeň vyspělosti civilizací i příslušný architektonický model vždy identický a nikam se „nehodí“.

O logice nemůže být řeč.

Vždyť si to představte: To si tak jako dávný architekt staví a staví to, co je příslušné jeho době, etniku a znalostem, a najednou se sbalí, popojde kus dál, vytvoří matematicky geniálně přesný obrovský jehlan, k němuž Bůh ví, jak došel, a pak se zase vrátí plácat z hlíny a kamení sochy a chrámy v původním stylu a poplatné době. Důvod? Jen vytváříme hypotézy.

Věděli všichni něco, co my se teprve dozvíme?

Co víme o roce 2012 je pouze ono zvláštní postavení planet. Autoři „Konce času“, staří Mayové a jejich „Strážci dnů“, ale tvrdí, že vědí víc, než my umíme pomocí naší techniky o tomto datu, nebo chcete-li tomto období, rozpoznat.

Když se začteme do jejich proroctví a vynecháme co nejvíc vlastní fantazii, dozvíme se, že:

„21. prosinec 2012  je datum počátku světa Nového Slunce.“

Podle nich:

 • mayasOtevře se kanál kosmické energii, která proteče Zemí, kterou očistí.
 • Bude pozvednut éter.
 • Bude objeveno, co bylo pohřbeno.
 • Staré ustoupí novému.
 • Spojeno bude, co bylo rozděleno, a oddělí se, co je pohromadě.
 • Změny vnitřní, změní vnější.
 • Nové oči uzří nové věci…

Co si pod tím představit?

Teď teprve můžeme zapojit vlastní fantazii. Jak k tomu došli? Jak to, že s takovým předstihem? Co mají na mysli? Nějak se ale nemůžu zbavit dojmu, že konec světa by zřejmě popisovali jinak.

Můžeme tomu všemu dát důvěru, nebo ne. Osobně si myslím, že by se patrně neobtěžovali složitě sestavovat a popisovat něco, co by jako i dnešní vědou uznávaní, výborní astrologové a matematici neměli podložené.

Hloupí prokazatelně nebyli. Vždyť základy systému jejich kalendáře používáme dodnes.

Jen jejich frekvence 13.20 je ale poněkud přirozenější, než naše 12.60.

Měli třináct měsíců po 28 dnech a 365 dnů v roce. Kalendář dělili na cykly.

Jeden cyklus trval 52 let.

13 x 20 (frekvence 13:20) = 260

Cyklus 260 dní = 18 980 dní = 52 let o 365 dnech. Jeden Sluneční cyklus 4 x 13 = 52

Kdo ví, co nám planety celých 26 000 let chystají a jaký to bude mít dopad? A jestli vůbec nějaký...

mayas maskV každém případě, když si uvědomíme, jak nám postavení planet umí zamíchat třeba nativním horoskopem, jak v našem životě působí tranzity, co umí jen Luna udělat s psýchou, když stojí třeba v Rybách, pak takovou neobvyklou konjunkci asi nepřehlédneme.

A nelze ji ani s ničím porovnat, protože nikdo z nás si ji nepamatuje. Ani žádný vědec. Pokud jsme před ní existovali.

A já věřím, že ano, protože tu toho po nás hodně zbylo. Jací jsme tedy byli? Kam se poděly naše znalosti? A kam my? Zatím o tom nic nevíme. Zatím…

Věříte Mayům? Těšíte se, nebo bojíte?

Reklama