Na procházky jarní přírodou se těší čtenářka jana.12345678. Bere s sebou i malou dcerku a plánuje pořídit GPSku, aby mohly hledat kešky. A čtenářka Ffly se na jaře zase ráda tulí.

Určitě to malou bude bavit, jsem o tom přesvědčená, milá jana.12345678. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný slunečný den.


Jaro a první jarní den

Jaro mám velmi ráda a patří mezi mé nejoblíbenější období. Každou zimu se nemůžu dočkat, až přijde první jarní den a s ním teplé počasí, první sněženky, zpěv ptáků a hlavně více světla a sluníčka.

To se hned lépe ráno vstává do práce, když ranní probuzení doprovází paprsky dopadající na polštář.

Jaro dále pro mě znamená začátek vycházek do přírody. Vytáhnu si tenisky z botníku, namažu si nejen je, ale i svaly na nohou a hurá ven. Napřed kousek po okolí, potom přidávám kilometr po kilomentru až se to protáhne na celodenní procházky.

A nyní, když mám malou dceru, vezmu ji sebou. Nabalím jídlo a pití do tašky, uložím vše pod sporťák, přiložím pláštěnku a deštník a vyrazíme. Sebou vezmu foťák a zachytím tyto barevné okamžiky, které se nám do cesty připletou. Na jaře to opravdu stojí za to. Počasí je ještě příjemné, všude to kvete, voní a zelená.

Doufám, že až bude dcera větší, bude se mnou ráda chodit také. A aby jí to víc bavilo, spojíme příjemné s užitečným a budeme hledat kešky na zajímavých místech. Pamatuji si, že jako malou mě hledání pokladů velmi bavilo, i mého synovce, tak doufám, že zaujme i ji. Ještě mi zbývá pořídit v bazaru GPS-ku a můžeme začít hledat. Letos s kočárkem, později po svých.

jana.12345678

PS: Přikládám jednu fotky z loňského jara

jaro


Jsem jarní člověk, miluju tu vzrušující vůni plnou příslibů ve vzduchu. Nabíjí to i moje poněkud starší, unavené tělo.

Letošní zima mě příjemně překvapila, byla mírná a občas sluníčko posílalo takové předpozdravy a občas bylo možné ucítit závan té krásné opojné vůně.

Miluju když začne rašit nová tráva, nový kytky, stromy se obsypou pupeny a když můžu začít tvořit jarní potažmo Velikonoční dekorace. A taky hrabat se v truhlíkách, čunit si nehty do černa od hlíny, prostě si užívat takový ty běžný hezký věci.

Když tak nad tím přemýšlím, asi bych mohla psát takhle hezky vzletně o každém ročním období, jen ta zima...to asi ne.

Na jaře jsem se zamilovala, na jaře jsem se vdávala, na jaře se mi narodila dcera a hlavně na jaře mám strašnou chuť se tulit....

Zvláštní příhodu asi nemám, ale jaro je spešl zvláštní samo o sobě...

Ffly

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

Reklama