Hudbu má ráda také naší další čtenářka Nealienka. Ta hraje se svými přáteli na kytaru v hospodě a těší se na letní festivaly a na to, až si zahraje venku u ohně. Už aby bylo léto!

Milá Nealienko, na léto, festivaly a zpívání u ohně se taky těším. I když já nebudu hrát, ale jen zpívat. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Milé ženy-in,

troufám si tvrdit, že hudební sluch mám. Nejsem žádný hudební maxitalent, ale celkem slušně hraji na kytaru a na foukací harmoniku a ke kytaře si samozřejmě taky zpívám. Jsem samouk začínající na laciné kytarce se čtyřmi akordy, ale teď chodíme s přáteli pravidelně muzicírovat do naší oblíbené hospody. Někdy jsem tam hrající sama a někdy se nás sejde muzikantů třeba pět. Sladit dohromady pět různých nástrojů tak, aby ladily, to je už nad mé síly, to je práce pro větší odborníky, mě ale nejčastěji posluchači žádají o konkrétní, jejich oblíbené písničky. Repertoár je široký a tím, že chodí často noví hosté a kamarádi, tím se stále rozšiřuje. Hudbu opravu miluji. Zpívám si i cestou z práce... v autobuse, ve vlaku, v obchodě, prostě všude. Občas na mě lidé kouknou udiveně, občas pobaveně, ale je to prostě silnější než já.

Jsem si jistá, že bych měla hudbu ráda i bez špetičky hudebního sluchu. Nejspíš bych hrála na dřívka, na triangl a nebo aspoň „na rejži“, což je v naší hudební hospodě často a hojně používaný nástroj. Je to prostě hrst rýže nasypaný do nějaké kovové či plastové krabičky a tou se chrastí více či méně do rytmu. Těším se na léto, až objedeme s přáteli pár hudebních festivalů, až okoukneme nové kousky, až si zahrajeme venku u ohně. Těším se moc. Teď aspoň na naše každotýdenní nedělní hraníčko.

Nealienka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexNapište mi, budu se moc těšit na vaše odpovědi. A jedna z vás se zase může těšit na dárek od nás, tentokrát budete vonět, protože na vás čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

Příspěvky posílejte jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SLUCH. Předem děkuju.

Reklama