Hlavním smyslem Sbírky potravin je zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují. Darování je navíc možné i na Tesco Online nákupech pomocí tzv. Balíčků pomoci, a to od 19. dubna až do 1. května.

te.jpg

Darované potraviny a drogistické zboží poputují ihned po sbírce do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi, a to ve městech a v regionech, kde se sbírka uskutečňuje. Zákazníci tak mají jistotu, že pomáhají přímo lidem ve svém okolí.

„Díky štědrosti zákazníků se v Tescu podařilo v minulém roce vybrat přes 180 tun potravin. Dělá mi radost, že i my můžeme pomáhat potřebným mimo jiné právě i pořádáním potravinových sbírek. Díky mimořádné sbírce potravin na podporu Ukrajiny, která probíhala v březnu se podařilo vybrat celých 58 tun potravin. Díky rychlé reakci jsme tak mohli pomoct lidem v akutní nouzi a doufám, že jarní sbírka potravin přinese stejný úspěch,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

„Sbírka potravin je gestem solidarity s lidmi v nouzi a dar jídla je tím nejtransparentnějším a nejjednodušším darem. Jsme rádi, že se nám povedlo v celé České republice vytvořit tradici, díky níž mohou pomoci všichni. Potraviny získané ve sbírce pomáhají zásobovat tam, kde nedostačují běžně získané přebytky. Jsme velmi rádi, že před dvěma lety se nám povedlo otevřít možnost darování i pro ty, kdo nechtějí vyrazit v sobotu do obchodu. Tou možností je darování v e-shopech, které začíná už 19. dubna,“ uvádí Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Tesco své potravinové přebytky daruje i mimo sbírky potravin. Přes potravinové banky daruje i pravidelně během roku. Spolupráce je navázána s organizacemi přímo poblíž prodejen, aby se potraviny dostaly k potřebným co nejdříve.

Více informací o sbírce potravin najdete na https://itesco.cz/sbirka-potravin/ nebo na https://www.sbirkapotravin.cz/
625e7d8348546obrazek.jpg