Den předčasně narozených dětí každoročně připadá na 17. listopadu a klade si za cíl upozornit na problematiku předčasného porodu a nedonošených dětí. Za předčasně narozené se považují děti, které přijdou na svět před ukončeným 37. týdnem těhotenství. Pečují o ně lékaři a sestřičky na neonatologických odděleních.

637235be8a796obrazek.jpg

V České republice se rodí ročně, a to číslo je ustálené, kolem 110 000 dětí, z toho je 7-8 % předčasně narozených. U předčasně narozených dětí se řídíme limitem viability, schopnosti dítěte přežít, to se pohybuje kolem 24. až 25. týdne těhotenství. Špičková pracoviště světě, mezi která se řadíme i my, jsou schopna zahájit péči už mezi 22. a 23. týdnem těhotenství“ říká prof. MUDr. Richard Plavka, CSc., primář neonatologie Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze.

Tesco i letos maminkám nedonošených miminek daruje 500 balíčků s výbavičkou výrobků Fred & Flo, které jim usnadní péči o jejich malé miminko. Maminky v nich naleznou například plenky, vlhčené ubrousky a milníkové kartičky, které skvěle doplní jejich rodinné fotografie. Balíčky byly dodány celkem do 14 porodnic v celé České republice.

Jsem hrdá na to, že společnost Tesco již potřetí obdaruje maminky předčasně narozených dětí na 14 neonatologiích v České republice. Nedonošená miminka jsou neuvěřitelní hrdinové, stejně tak jejich rodiče, což jsem poznala na vlastní kůži, jelikož i mou dceru Sofii zachránili v porodnici u Apolináře, když se narodila jako 800 gramové miminko do dlaně. Rodiče takových dětí potřebují sílu, naději, podporu a pocit, že se s jejich dětmi počítá, že to dokážou. Proto vidím smysl v tom jim udělat radost během Světového dne předčasně narozených dětí, dát jim vědět, že na ně myslíme,“ říká Tereza Berkes, CE Own Brand manažerka ve společnosti Tesco.

63723578a59b3obrazek.jpg