Čím dále více lidí vyhledává potraviny bez laktózy, ať už intolerancí sami trpí nebo jen chtějí zlepšit svůj životní styl. Těmto zákazníkům vychází Tesco vstříc sortimentem výrobků se sníženým obsahem laktózy nebo s její úplnou absencí. Sortiment v současné době čítá přibližně 30 výrobků, které spotřebitelé naleznou ve větších hypermarketech. Od března 2016 navíc Tesco český trh obohatilo o 6 výrobků pod vlastní značkou Tesco Free From, která se od července rozšířily o dalších 8 produktů.

tesco

Zájem o mléčné výrobky bez laktózy stoupá

Podle současných odhadů trpí intolerancí laktózy přibližně 15–20 % Čechů, nicméně předpokládá se, že procento lidí bude vyšší. Ne všichni totiž projdou všemi potřebnými vyšetřeními, které by mohly intoleranci laktózy odhalit. V případě, že člověk na nesnášenlivost mléčného cukru neboli laktózy trpí, je důležité řídit se přísnou dietou a nezatěžovat trávicí systém mléčnými výrobky, které tuto složku obsahují. Řešením mohou být právě výrobky ochuzené o laktózu díky enzymu zvaného laktáza, který štěpí mléčný cukr. Produkt je tak stravitelnější a nedráždí trávicí ústrojí.

 „Bezlaktózové výrobky jsou jednou z nejrychleji rostoucích kategorií čerstvých potravin. Proto jsme se rozhodli tento sortiment rozšířit o privátní značku Tesco Free From, jež je dostupnější pro zákazníky, kterým bránila v koupi zejména vyšší cena v porovnání se standardními mléčnými výrobky. Naši řadu tak nabízíme za nižší ceny než kvalitativně srovnatelný značkový sortiment,“ uvádí Veronika Jandová, manažerka nákupu společnosti Tesco.

tesco

Rozšíření řady o další produkty

 Do současnosti řada Tesco Free From – lactose free čítala celkem 6 výrobků, jimiž jsou produkty jako UHT mléko, smetana na vaření, smetana na šlehání, smetana do kávy, sýr Cottage a tvaroh. Od července je nově sortiment rozšířen o bílý jogurt a jeho 4 další příchutě, máslo, zakysanou smetanu a čerstvé mléko. Tesco Free From produkty bez laktózy nebo s jejím sníženým množstvím naleznete ve speciálním chlazeném regálu společně s bio a rostlinnými výrobky a poznáte je podle fialové barvy pod cenovkou. „Zákazníkům s intolerancí laktózy, i těm, kteří chtějí laktózu ve svém stravování omezit, chceme nabídnout co nejširší výběr produktů a plánujeme sortiment nadále rozšiřovat,“ dodává Veronika Jandová.

http://itesco.cz

Reklama