Začátkem ledna bývají snahy o zdravý životní styl nejintenzivnější, a to díky novoročnímu předsevzetí nebo kvůli vánočnímu hodování. O zdravý životní styl se ale čím dál více Čechů snaží celoročně. S tím souvisí i zvýšený zájem o zdravou a speciální výživu. Oproti loňskému roku Tesco zaznamenalo více než 20% nárůst zájmu o tyto produkty, a to především o racio a bezlepkové, bezlaktozové, vegetariánské a veganské produkty.

Zákazníci oceňují především kvalitu a šíři sortimentu. Těmto trendům Tesco vychází vstříc neustálým rozšiřováním sortimentu a promočními akcemi, ze kterých se zákazníci mohou těšit už teď v lednu. Tesco je navíc jeden z mála řetězců, který má vlastní značky speciální výživy, a to Tesco free from, kam spadají produkty bez laktózy, lepku a cukru a Tesco organic, položky v certifikované bio kvalitě.  Celý sortiment speciální výživy v tuto chvíli zahrnuje dohromady 1026 produktů včetně 60 novinek. Největší zájem je o sójová, kokosová a bio mléka, sójové dezerty a nápoj v prášku, tofu, pomazánky, javorový sirup, rýžové chlebíčky.

tes1.jpg

Představujeme vám novinky, seznamte se

Sortiment trvanlivých produktů speciální výživy tvoří 810 produktů včetně 40 nových položek:  „Snažíme se podporovat české dodavatele, proto jsme celý rok pracovali na vývoji  produktů speciální výživy právě s lokálními dodavateli. Zákazníci se tak mohou od ledna  těšit z různých druhů nových bezlepkových pečících směsí, bio mouk, bio tyčinek a organických čajů vlastní značky. V nabídce jsou i nové sójové kostky a nudle,” říká Peter Siwiec, manažer nákupu speciální výživy trvanlivých potravin. Kromě toho Tesco představuje 21 Tesco free from položek bez lepku od anglických dodavatelů.

Čerstvé a mražené potraviny speciální výživy čítají více než 200 položek, a to bezlepkové pečivo, mléčné výrobky se sníženým obsahem laktózy, racio a bio.   Zákazníci se i v tomto sortimentu mohou těšit na novinky, konkrétně na 17 nových položek, z čehož 8 nových druhů bezlepkového pečiva mohou zákazníci koupit již od prosince:  „Zákazníci si u nás mohou koupit bezlepkové chlebíky, muffiny, čokoládový brownie, toastový chléb a hamburgerovou žemli,” vyjmenovává novinky Veronika Jandová, manažerka nákupu speciální výživy čerstvých potravin a dodává: „Od ledna představujeme vegetariánskou řadu hotových jídel: řízek, karbanátek, klobásy bratwurst, falafel a sekanou. Vše od českého výrobce a k dostání exkluzivně v Tescu.”  V průběhu ledna bude sortiment doplněn od další novinky - stoprocentně rostlinný makový dezert s vanilkovou nebo kakaovou příchutí zcela bez éček nebo vanilkový a čokoládový puding bez přidaného cukru s vysokým obsahem proteinu, který je vhodný při budování svalové hmoty či tvarování těla. Tyto novinky najdete také exkluzivně v hypermarketech Tesco po celé České republice.

Přání a potřeby zákazníků jsou jednou z klíčových priorit obchodů Tesco: „Uvědomujeme si, že bezlepkové potraviny nakupují primárně lidé, kteří nesnášenlivostí lepku trpí, proto se jim snažíme vyjít vstříc a tyto  položky dáváme do pravidelných promo akcí,“ dodávají Peter Siwiec a Veronika Jandová.

Ať už zákazníci shánějí bio či racio produkty nebo je pro něj důležitá absence lepku, laktózy či cukru v produktech, veškerý sortiment speciální výživy najdou v obchodech Tesco přehledně na jednom místě a vybírat mohou z produktů pod privátní značkou Tesco nebo od prověřených dodavatelů. Většinu těchto potravin si mohou zákazníci objednat z pohodlí domova prostřednictvím služby Tesco Potraviny on-line.