Chodíte často nakupovat? A víte, že díky nákupu v obchodech Tesco můžete navíc i pomáhat? Ještě celý tento týden, až do 4. června 2018, máte možnost hlasovat! Tak neváhejte a vyrazte doplnit zásoby do spíže nebo ledničky.

Jak hlasovala naše redaktorka Maruška Fléglová?

5b0d27158d6e5obrazek.png„I já jsem se zapojila do sbírky žetonů Tesco a jeho projektu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. V pražském obchodním domě Letňany jsem si vybrala organizaci Zdravotní klaun, o.p.s. a jejich projekt Klauniáda pro seniory. Proč? Jednoduše proto, že smích opravdu léčí a pokud se můžeme smát ještě o trochu více, tak proč ne. Vždyť smíchem mládneme, posilujeme svalstvo, a navíc nám všem, bez výjimky, dělá dobře po těle i po duši. A smát by se přeci měli i ti nejstarší. Přála bych si, aby se Klauniáda prosadila a rozesmála desítky a desítky seniorů po celé republice. Můj hlas tedy patří smíchu“, komentuje své hlasování Marie.

Pokud půjdete na nákup do obchodů Tesco, nezapomeňte na žeton, který získáte za každý nákup. Ten můžete věnovat jednomu ze tří projektů, které najdete ve svém obchodě.

O projektu


V obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Proč podpořit svého favorita

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.
5b0d2730afb47obrazek.png

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc

Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.

Přidejte se k nám a podpořte projekt Vy rozhodujete, my pomáháme!

Reklama