Chodíte často nakupovat? A víte, že díky nákupu v obchodech Tesco můžete navíc i pomáhat? Ještě celý tento týden, až do 4. června 2018, máte možnost hlasovat! 

Jak hlasovala naše spřátelené bloggerka www.solnickavkuchyni.cz Jana Nováková?

5b0d15e325344obrazek.png„Chodím nakupovat do Tesca, pracuji v Přerově. Chodím sem několikrát týdně, své žetony za nákupy jsem věnovala projektu Jsme tady o.p.s. – Rozvíjíme samostatnost 2. Myslím, že celý projekt „Vy rozhodujete, my pomáháme“, je velmi dobře nastaven, už tím, že všem lidem, kteří nakupují v Tescu připomíná, že je mnoho lidí, kteří potřebují pomoc.

Proč jsem se rozhodla pro tento projekt? Zaujal mne popis, na co se peníze využijí: Váš žeton dává mladým lidem s handicapem šanci žít lepší život. Díky podpoře můžeme rozvíjet samostatnost našich klientů. Vzděláváme mladé lidi, kteří žijí se svým těžkým postižením a jsou zařazeni v nejvyšším stupni závislosti na pomoci druhé osoby. Výuka nových komunikačních technologií umožňuje, aby mohli žít alespoň částečně jako jejich vrstevníci, něco si přečíst, kontaktovat přátele na facebooku, telefonovat či pracovat na PC. Díky za Vaši podporu, díky za každý Váš hlas!"


Náš tip: Pro tento projekt můžete hlasovat pouze v Tesco obchodě: Přerov Kojetínská 3133/10 a Tesco Přerov 17. listopadu 3170/41

Pokud půjdete na nákup do obchodů Tesco, nezapomeňte na žeton, který získáte za každý nákup. Ten můžete věnovat jednomu ze tří projektů, které najdete ve svém obchodě. Na stránce https://itesco.cz/pomahame/list-of-projects/ si můžete průběžně sledovat, kolik hlasů, jaký projekt získal.

O projektu

V obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

5b0d160cb1737obrazek.pngProč podpořit svého favorita

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc

Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Celkem společnost Tesco rozdělí postupujícím projektům 5 040 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.
 
Přidejte se k nám a podpořte projekt Vy rozhodujete, my pomáháme! Více na https://pomahame.itesco.cz.
 

Reklama