„Jsem potěšena, že se nyní můžeme pochlubit již třemi kompletními kategoriemi značek Tesco ve 100% recyklovatelných obalech. Po kategorii výrobků pro domácnost, kompletního sortimentu těstovin a rýže nyní přibyla velice důležitá kategorie ovoce a zeleniny. Tam, kde je to možné, nahrazujeme plastové obaly materiály jako je papír, nebo je zcela odstraňujeme. Ve vylepšování obalů našich výrobků budeme pokračovat a zákazníci mohou ještě v letošním roce očekávat nové plně recyklovatelné obaly i v dalších kategoriích,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco Stores v ČR.

te.jpg

Samotná změna se týká produktů prodávaných v obalech. Jedním z hlavních důvodů balení ovoce a zeleniny je zachování a prodloužení kvality a čerstvosti produktů, díky kterému lze předcházet plýtvání potravinami. Dalšími praktickými výhodami pro zákazníka je ochrana před mechanickým poškozením, komfort při nakupování a možnost nakupovat produkty bez nutnosti vážení. Pokud jde o ovoce a zeleninu, které jsou prodávané volně ložené, i zde Tesco uplatňuje svoji strategii 4R (Remove, Reduce, Reuse, Recycle), tedy odstraňuje obaly tam, kde nejsou nezbytné.

S ohledem na strategii 4R je také podstatné naše dlouhodobé používání 100% recyklovatelných zelených přepravek pro distribuci ovoce a zeleniny. I přepravky jsou opakovaně použitelné, což znamená, že nedochází k plýtvání obalovými materiály.

Obaly produktů v kategorii ovoce a zeleniny byly vyvinuty v souladu s národními směrnicemi o recyklovatelnosti materiálů, což znamená, že zákazníci mohou použité produkty snadno vytřídit a následně dojde k jejich recyklaci.

PŘÍKLADY PRODUKTŮ V KATEGORII OVOCE A ZELENINA V NOVÉM 100% RECYKLOVATELNÉM BALENÍ

  • Bio cukety a papriky balené po 2 kusech jsou místo igelitového sáčku obaleny pouze papírovou páskou.
  • U brambor byl nahrazen „D-pack“ předtištěnými polyetylenovými sáčky, díky kterým je celý obal plně recyklovatelný bez nutnosti oddělování etiket od obalu.
  • U produktů, jako je kiwi nebo avokádo, byly plastové vaničky a tácky nahrazeny papírovými.
  • U produktů, jako jsou hrozny, bylo víko u všech balených řad nahrazeno fólií.
  • Obecně platí, že u všech plastových obalů byl polystyren a další špatně recyklovatelné materiály nahrazeny materiály plně recyklovatelnými.

6242e4cacc81bobrazek.png

Reklama