Tesco se rozhodlo věnovat mimořádnou podporu rodinám v nouzi, jejichž počty se za současných okolností znásobily. Společnost poskytla vůbec největší jednorázový dar potravin v rámci svého působení ve střední Evropě. „Aktuální složitá situace způsobila řadě lidí velké problémy a touto aktivitou chceme zmírnit případné dopady a pomoci jim lépe zvládnout toto náročné období. Z naší mnohaleté spolupráce s Federací potravinových bank víme, jak moc naše podpora znamená pro rodiny v nouzi. Proto jsme se rozhodli pomoci naším dosud největším potravinovým darem,“ řekl Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.
5eec99dd719a8obrazek.png

Tesco v průběhu dubna a května darovalo lidem v nouzi potraviny v celkového hodnotě 4,5 milionu korun. V celkem 8 kamionech převážejících 125 tun potravin byly nejčastěji zastoupené trvanlivé potraviny, jako je rýže, těstoviny, masové konzervy, polévky, olej a trvanlivé mléko. Celkové množství potravin představuje 250 000 porcí jídla a odpovídá týdennímu nákupu pro více než 2000 rodin.
5eec99f45cd09obrazek.png
„Velmi si vážíme systematické potravinové pomoci společnosti Tesco. Zásadním způsobem nám tento mimořádný dar pomůže vyřešit nárůst počtu žadatelů o potravinovou pomoc. Všechny potraviny jsme z centrálního skladu distribuovali do lokálních potravinových bank podle aktuálních potřeb lidí v jednotlivých krajích republiky a potraviny se tak velmi rychle dostaly k těm nejpotřebnějším,“ dodává Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.

Více na iTESCO.CZ
5eec9a252a1f3obrazek.png

Reklama