Termální voda Avène vyvěrá z pramenu Sainte Odile z hlubin země se stálou teplotou 25,6 stupňů. Hromadí se jako podzemní voda a její stáří přesahuje 40 let. Pod účinkem svého vlastního tlaku postupně vystupuje po vrstvách vzhůru a vytéká obrovským průtokem 1 140 litrů za minutu.
Voda je bakteriologicky čistá s neutrálním pH.
Je slabě minerální, obsahuje stopové prvky (železo, mangan, měď, zinek, fluor, stříbro) a je velmi bohatá na silice. Právě na ty silice, které vytvářejí na pokožce ochranný a zklidňující film a vyvolávají pocit pohody.

Ale vraťme se ještě alespoň na chvilku do historie:
Ocitneme se v roce 1736, v období, kdy nejoblíbenějšího koně pána z Rocozels stihla kožní choroba. Aby ochránil ostatní koně, držel jej v izolaci na louce v údolí řeky Orb.
Když se na něj o několik dní později přišel podívat, našel ho, jak cválá bez sebemenší známky a stopy nemoci.
Kůň se totiž osvěžoval a válel ve vodě pramene v dolní části louky.

Díky léčivým účinkům tohoto pramene zde byly v roce 1743 zřízeny první lázně k léčbě kožních onemocnění, jejichž věhlas se velice rychle šířil za hranice kraje. Když Chicago postihl v roce 1871 velký požár, dovážela se tato „zázračná“ voda dokonce až tam k léčbě obětí.

O složení Termální vody Avène se zajímají i v současnosti mnozí odborníci a provádějí rozsáhlé práce analyzující její účinky.
Originální vlastnosti Termální vody Avène jsou zcela odlišné od jiných termálních vod.

Je velice účinná v široké oblasti kožních zánětů a problémů. Hlavní indikací je citlivá a přecitlivělá pleť a zánětlivé dermatózy.
Termální voda Avène snižuje reaktivitu buněk, a tím dochází ke zklidnění.
Vysvětlit to lze, dle odborníků, změnami na úrovni buněčných membrán, kde díky jedinečnému iontovému složení dochází k jejich zvýšené prostupnosti, a tím k blahodárnému účinku proti zánětům.
V současné době proto navštěvují místní lázeňské zařízení stovky pacientů s atopickou dermatitidou, ekzémy, alergiemi kůže, lupénkou, šupinatostí, pruritem (svědění), popáleninami, i problémy hojení.

Běží-li vám v tuto chvíli hlavou myšlenky o tom, že byste rády tento malý „zázrak“ vyzkoušely na vlastní kůži, nezoufejte.
Výhradně v lékárnách můžete celou kosmetickou řadu Avène na bázi termální vody zakoupit a přesvědčit se o její účinnosti.

Srdcem řady je čistá termální voda Avène ve spreji, plněná jako jediná na světě přímo u zdroje, a produkty na reaktivní, alergickou a přecitlivělou pleť Lotion pour peaux intolérantes (pleťová voda) a Crème pour peaux intolérantes (ošetřující krém).
Naleznete zde ale i řadu Cleanance na mastnou a problematickou pokožku, řadu Trixera a Cold cream na suchou a atopickou pokožku, Ystheal+ proti vráskám, sluneční řadu, produkty pro muže…..

Protože suchá a atopická pleť je stále častějším problémem zejména u malých dětí a sychravé počasí přicházejícího podzimu opět napomáhá kožním projevům tohoto onemocnění, zastavme se u řady Trixera.

Řada Trixera je určena pro děti i dospělé s velmi suchou a atopickou pletí. V řadě naleznete Zvláčňující krém (50 ml nebo 200 ml) a Zvláčňující koupel (200 ml).

Krém je velmi bohatý na termální vodu Avène (50 %). Působí protizánětlivě, vyživuje, obnovuje ochrannou kožní bariéru, tiší svědění, hydratuje a zvláčňuje.
Je vhodný pro všechna stádia suchosti kůže (atopie, následky onemocnění, léčby) u kojenců, dětí i dospělých. Díky vzájemnému spojení rostlinného lipidického komplexu bohatého na ceramidy, fytosteroly a esenciální mastné kyseliny rostlinných olejů, Trixera krém opět vytvoří účinnou ochranu proti dehydrataci.
Jemná konzistence umožňuje snadnou aplikaci, dokonale se vstřebává, rychle zmírňuje svědění a napětí, navrací pleti jemnost a elasticitu. Používá se 1-2x denně na tělo i obličej.

Trixera emulze do koupele zklidňuje podrážděnou pleť a zabraňuje dalšímu vysušování a podráždění pleti vodou, současně během koupele pleť vyživuje. Obnovuje ochranný hydrolipidický film, tiší svědění, hydratuje a zvláčňuje pleť. Používá se po očištění pleti, nejlépe sprchovým gelem z řady Cold cream.
Připravuje se jako vodní lázeň 1x denně na 5-10 minut. Po vystoupení z lázně se doporučuje již nesprchovat a jemně osušit pokožku ručníkem, netřít.
Tato koupel je vhodná pro všechna stádia suchosti kůže, hlavně atopické dermatitidy u kojenců, dětí i dospělých.

Zvláčňující emulze do koupele TRIXERA využívá galenickou inovaci, protože se vyrábí ve formě vícenásobné emulze. Toto složení umožňuje vynikající a okamžité rozptýlení ve vodě, a tím i rovnoměrné roznesení účinných látek po celém těle.
Ve formě trojité emulze VODA-OLEJ-VODA umožňuje, aby se Termální voda Avène, obsažená v kapkách oleje, nerozpustila ve vodě lázně.
Při vystoupení z lázně se kapičky oleje usadí na kůži a uvolní zklidňující Termální voda Avène.

 

Chcete si zasoutěžit a vyhrát zajímavý batoh na cesty? Pak vstupte ZDE

Přejeme hodně štěstí!