Výhodou je, že termální vodu můžeme používat opravdu všechny bez ohledu na typ pokožky. Kde termální vodu sehnat a opravdu je lepší než obyčejná voda?
 
Termální voda ve spreji by měla být nedílnou součástí kosmetické taštičky každé moderní ženy, která se ráda cítí svěží. Pořízení termálního spreje je hračka, jsou totiž běžně dostupné v lékárnách a vybraných drogeriích. Mezi nejznámější patří zástupci značek La Roche-Posay, Vichy a Avène, je tedy nízká pravděpodobnost, že šlápnete vedle.

S letní novinkou přišli i Slováci. Z oblasti Rajeckých Teplic, jež jsou známé právě díky léčivým termálním pramenům se mezi známé značky nově přidává osvěžující termální sprej Aspadite, který poznáte na první pohled díky luxusnímu zeleno - zlatému falkonu. Sprej je zatím k dostání pouze na eshopu aspadite.com. A v čem tkví ten největší zázrak?
 
Rozdíl je především v obsahu minerálů, o které je termální voda obohacena. Díky vysoké teplotě, kterou termální prameny mají, se ve vodě pod zemí rozpouští nejrůznější horniny a vážou na sebe různé chemické látky a plyny. Díky tomuto procesu se z normální vody stává voda minerální, která je obohacená o železo, draslík nebo vápník.

Termální spreje mají tu výhodu, že je lze používat i několikrát denně, nevysušují pokožku, můžete je aplikovat přes make-up a jsou šetrné i k očnímu okolí. Jako hydratující prostředek lze termální vodu užívat nejen v letním parnu a při opalování, ale i v klimatizovaném prostředí. Její účinky oceníte i na cestách, zejména v letadle, kde je obvykle suchý vzduch a vaše pleť trpí.
 

Reklama