V loňském roce podpořilo tuto charitativní akci přes 12 000 lidí. Ti, kteří přišli na vrch Vítkov, společnými silami naběhali nebo nachodili úžasných 226 286 kilometrů. Celková částka, která se díky jejich pohybu a touze pomáhat vybrala, byla neuvěřitelných 11 314 320 korun!

„Letos nás čeká již čtvrtý ročník a chci věřit, že bude i tentokráte mimořádně úspěšný. Těší nás, že si princip akce, konkrétní pomoc dětem i TERIBEAR okruh oblíbili jak jednotlivci, tak rodiny i firmy a unikátní atmosféru zažívají od miminek po prababičky,“ říká Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

Patronka-Tereza-Maxova-s-maskotem-akce-TERIBEAR-hybe-Prahou-aneb-Prima-den-s-medvedem.jpg

Delší okruh pomoci

Oproti loňskému roku došlo k několika změnám. Tou první je prodloužení trati, okruh na Vítkově měří 1 500 kilometrů. „Velmi nás těší zájem veřejnosti a všech, kteří chtějí pomáhat. Vzhledem k narůstajícímu počtu účastníkům jsme se rozhodli prodloužit trať a tím zajistit větší komfort pohybu na trati,“ říká Terezie Sverdlinová. Každý zdolaný kilometr podpoří partneři částkou 30 korun. Je na každém, aby si vybral, komu konkrétně z 10 příběhů věnuje své naběhané nebo nachozené kilometry, které se promění ve finanční pomoc.

Rodinné a firemní týmy

Do charitativního happeningu se mohou, stejně jako v předchozích ročnících, registrovat i rodinné a firemní týmy. Firemní tým, který bude sbírat kilometry pomoci, sestaví i jeden z partnerů akce, ING bank: „Těší mě, že pokračujeme v tradici a letos počtvrté jménem ING Bank podpoříme akci Teribear hýbe Prahou. Osobně se velmi těším i na to, že se spolu s ostatními kolegy zapojím do Zaměstnaneckého odpoledne, které pořádáme pro naše zaměstnance, abychom naběhali na Vítkově co nejvíce potřebných kilometrů potřebných pro děti. Máme ambici v tomto roce jménem ING Bank týmu překonat hranici 2 000 kilometrů,“ říká Veronika Němcová zodpovědná ze společenskou odpovědnost v ING Bank.

Tereza-Maxova-3-.jpgO AKCI

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem je nonstop charitativní happening, kterého se může zúčastnit každý, kdo chce svým pohybem přispět na dobrou věc. Nezáleží přitom na věku, fyzické kondici nebo čemkoliv jiném. Důležitá je chuť pomoci. Nonstop, tj. v kteroukoli denní či noční hodinu, po dobu deseti dnů od 6. do 15. září má každý příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Stačí se jen registrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený okruh na vrchu Vítkov v Praze. Za každý kilometr, který je na trase dlouhé cca 1,5 km zdolán, věnují partneři akce 30 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Čip, který je podmínkou účasti, jednak počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Čip stojí pro dospělého 200 Kč, pro dítě do 12 let 100 Kč. Koupí čipu podporujete charitativní aktivity nadace. Čip je možné zakoupit buď on-line na www.teribear.cz nebo v místě konání akce – kdykoli od 6.9 do 15.9. Každý z účastníků si též může vybrat na jaký konkrétní příběh půjde či poběží a tím pro něj získá finanční pomoc. Kompletní seznam příběhů je uveden na www.teribear.cz v sekci Komu pomáháme.
Posláním Nadace Terezy Maxové dětem je pomoc opuštěným a znevýhodněným dětem. Díky štědré podpoře dárců z řad firem a veřejnosti získává finanční prostředky na svou činnost už téměř dvacet let.

  • Kdy: 6. – 15. 9. 2018 - NONSTOP
  • Kde: Vrch Vítkov. Stanovený okruh měří přibližně 1,5 km.
Reklama