Lidská vůle k životu je obrovská. Ema Černá překoná na své cestě nevlídný dětský domov, chlad a odtažitost pěstounské péče i šikanu „pasťáku“. A to vše v době, kdy proti ní svým způsobem nestojí pouze tyto instituce, ale celkový režim státu. Amerikánka je hlubokou sondou do historie 70. a 80. let v Československu, ale stejně tak je to ryze současné drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství.
5b83c6add66bfobrazek.png

Pouhých šest představení Amerikánky v hlavní roli s Terezou Voříškovou a Eliškou Křenkovou je naplánováno do konce letošního roku do holešovických Jatek78. Divadelní inscenace Viktora Tauše o Emě Černé se může pyšnit nejen skvělým obsazením, jedinečnou obří a zároveň minimalistickou scénou Jana Kadlece (hloubka 20 m, šířka 10m, výška 3m), ale i živou hudbou Petra Ostrouchova.

Drama o svobodě, touze žít, o osamělosti, vydělenosti i přátelství má už i svůj teaser. Podívat se na něj můžete ZDE.
5b83c6d2eefcaobrazek.png

Kdo je Ema Černá?

Tereza Voříšková a Eliška Křenková jsou Ema Černá. Hrají jednu a tutéž postavu spolu. Ztvárňují dětskou hrdinku stojící proti celému světu. Překonává dětský domov, pěstounskou péči i pasťák. Věří totiž, že někde daleko, možná v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží. „Emma Černá je velmi osobitá, statečná, pozitivní žena. Nezničitelná. Pere se s životem a každý neúspěch jí udělá ještě silnější,” popisuje roli Tereza Voříšková. „Křehkost. Síla. Strach. Pevnost,” doplňuje ji Eliška Křenková.    
 
Viktor Tauš říká: „Amerikánka je inspirována skutečným osudem dívky, který ve mně vzbuzuje otázky, s nimiž se konfrontuji už téměř dvacet let. V září 2018 na Jatkách78 uvedeme divadelní hru, tu o rok později zaznamenáme ve 3D formátu a uvedeme v kinech. Na podzim roku 2019 začneme připravovat film a minisérii. Paralelně s filmem bude vznikat kniha.“

Vstupenky lze koupit v předprodejní síti GoOut nebo prostřednictvím webových stránek Jatek78.
Divadelní plakát pro Amerikánku vytvořilo studio Ex Lovers ve spolupráci s fotografkou Bet Orten.
5b83c6e0d9159obrazek.png

Viktor Tauš: Amerikánka, Jatka78

Termíny představení:     předpremiéry 11. září a 12. září 2018
                                               slavnostní premiéra 13. září 2018
                                               dále 14. září 2018, 27. a 28. listopadu 2018, 25. – 28. února 2019

Více informací naleznete zde:

Reklama