Vybírám ještě i příspěvek od čtenářky Terezy S., neboť se hodí nejen k tématu, ale i k výročí osvobození naší republiky a událostmi úzce souvisejícími.

Překrásný den všem

Toto téma je obzvláště dobře vybrané. V dnešních dnech je důležité, aby si český lid připomínal události, kdy může být na svoji zem hrdý. Jistě mi dáte za pravdu, že to co se děje na politické scéně nám to naše sebevědomí přece jenom nezvedne.

Máme spoustu zvučných jmen, na které můžeme být právem pyšní: J. Hus,Karel IV., J. A. Komenský, K. Čapek, T. G. Masaryk a to jsou ti „nejprofláklejší“.

Já bych dnes chtěla vyzdvihnout jiná jména a to: Josef¨Gabčík, Jan Kubiš, Adolf Opálka Josef Valčík, Josef Bublík, Jan Hrubý, Jaroslav Švarc. Letos 18. června to bude 70. let, co tito mladí muži, příslušníci zahraničního odboje položili život za naši zem. Jsem hrdá na to, jak dokázali bojovat s nacistickým režimem. Vlastně jsem hrdá i na všechny ty rodiny, které jim v tak nebezpečné situaci pomáhali.
Jsem hrdá na to, že i když věděli, že jejich pomoc může skončit smrtí celé rodiny, pomáhali. Toto mě přesvědčuje o tom, že někde v nás je VELKÁ síla, která nás dokáže spojit a sjednotit. Že naše malá zemička, která si prošla strastiplnou cestu ke svobodě si umí poradit i v temných dobách.

Tereza S.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________________

Ona ta událost dodnes dělí lidi na dva tábory. Ani já nedokážu objektivně posoudit. Hodně jsem slyšela od pamětníků a četla pro i proti.Každopádně v té době byli lidé velmi stateční, o tom není pochyb.
Děkuji za příspěvek a přeji krásný májový den.
Saša

Téma dnešního dne 9. května:
Na co jste v historii naší země hrdé?

(anebo nejste)

Vaše články budou jistě silná káva – a tu ode mě i dostanete. Mám ji už připravenou tady na stole.
Jde o dárkové balení Douwe Egbert

kava

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Reklama