Předchozí pisatelka nám prolomila smůlu a máme tu další příspěvek od čtenářky Terezy S. Je psán spíše formou anonymní, protože není nijak veselý, ale je ze života. A tento život byl darován i jednomu malému človíčkovi „eŠ“.

Dobrý den všem,
jedné srpnové noci se Té. potkala s eM.. Byla to pravá čistá nezkažená láska. Oba našli, to co hledali. Po 3,5 letech se vztah začal rozpadat. Snažili se ho zachránit všemi možnými způsoby a dalších 3 roky ho slepovali, i když vztah spěl ke svému nezadržitelnému konci a rychlosti Titanicu byl pod vodou.

Pár měsíců po si Té našla novou známost Jé. Do ničeho se nehrnula a užívala si přízně, které se ji od nového partnera dostávalo. Během prvního měsíce Té otěhotněla. Nechtěla. Byli s novým partnerem domluveni, že si dají čas se pořádně poznat. Té byla na vážkách, co s tím malým  hráškem, který v ní začal klíčit provede. Bylo ji přes 30. Chodila od kamarádky ke kamarádce a všichni ji přesvědčovaly, ať si dítě  nechá. I ona sama vnitřně cítila, že to malé začíná mít opravdu ráda.

Jenže mezitím poznávala a viděla na novém příteli, to co  nestačila vnímat předtím a nedokázala si představit budoucnost. vedle něho. Život se ji začínal pěkně zamotávat. Byla nešťastná a  bála se udělat rozhodující krok. V pátém měsíci po probdělých nocích se odhodlala povědět Jé, že už dál nemůže. Ať to zní neuvěřitelně, Jé byl ochoten přistoupit na rozchod. O nenarozené dítě jevil  zájem. Dohodli se, že na dítě bude mít jak nároky tak povinnosti. Ne však na dlouho. V osmém měsíci už začal couvat a nechtěl být uveden jako otec a odkazoval Té na sociální služby. Nicméně na matriku ho Té dostala.

Na sklonku léta se narodil malý eŠ. Otec ho navštívil jen jednou (na doporučení soudkyně) a na pravidelných schůzkách, které Té  dodržovala se objevil maximálně na hodinu. Pro svůj odchod měl vždy  novou výmluvu. Na kluka si víc jak hodinu nikdy neudělal.

V současné době své dítě neviděl už přes 3/4 roku. Nenapsal, nezavolal. Dárek k vánocům poslal přes třetí osobu. Zaplatí alimenty a má splněno. Ani jeho matka, druhá babička nemá o své jediné vnouče zájem. Nikdy ho neviděla a ani potom netouží. Té si uvědomuje, že na všechno je sama a že klukovi oba rodiče nahradit nemůže. Novému vztahu se nebrání, ale je natolik vytížena, že není čas ani prostor někoho lépe poznat. Často dostává otázku, zda by se rozhodla stejně, kdyby mohla vrátit čas. Zaváhá, ale nakonec stejně odpoví ANO.

Tereza S.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Smutný příběh. Ale jak vidno, mateřská láska je silná, a ta otcovská – ať si trhne, jednou zůstane sám a opuštěný.
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den
Saša

Téma dne 14. května: Může dítě (děti) zachránit rozpadající se vztah?

  • Jak tyto, vám známé příběhy, končí? Dobře, nebo špatně?
  • Myslíte, že dítě, ať už ještě nenarozené, nebo už ty, co jsou na světě, partnera udrží?
  • A proč ne?
  • Proč jsou někteří muži tak nezodpovědní, že „zasejí“ a utečou?
  • Vstoupila byste dvakrát do stejné řeky?
  • Chtěla byste dítě za každou cenu?
  • Držela byste rodinu pohromadě za každou cenu?
  • Třeba kvůli financím?
  • A co říkáte na volné soužití? Kdy jsou spolu partneři jen kvůli dětem a každý si žije po svém?

Téma je to široké, doufám, že i pro vás zajímavé.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dětskou kosmetikou GARNIER KIDS (pro děti nebo pro vnuky)

darek.

Reklama