ramba.jpg
Foto: Archiv Tereza Ramba

Jistě by byla i skvělou cestovatelkou - kniha Dobrodruhům je totiž vlastně sbírkou jejích zápisků z cest po celém světě. O svém tvůrčím talentu přesvědčuje Tereza Ramba své fanoušky pravidelně také na sociálních sítích, kde střídá velmi realistické životní okamžiky s velmi milou poetikou.

Náhradní plán?

Vždycky jsem věděla, že kdybych se nestala herečkou, byla bych květinářka nebo bych měla lesní školku. Teď si myslím, že bych určitě psala. A možná bych k tomu přes den měla nějakou lesní školku,“ směje se Tereza.

I přesto, že patří k nejúspěšnějším českým herečkám, a jak sama říká, svými rolemi žije, není pro ni práce na prvním místě. „Nejdůležitější pro mě je moje rodina. Vždycky tomu tak bylo a s budováním úplně nové rodiny je to ještě tak stokrát víc,“ naráží Tereza na to, že se na podzim roku 2019 stala maminkou.

fb.jpg
Foto: Archiv Tereza Ramba

Nejlepší způsob, jak si vyčistit hlavu

Tereza také říká, že má taky zaručený tip na to, jak přijít na jiné myšlenky. „Když mám například herectví plné zuby, sedám za volant a jedu se projet,“ svěřuje se a dodává: „Jsem sice strašně špatný řidič, ale řízení miluju. Nejvíc si ho vychutnám, když jedu v klidu, padesátkou. V sedmdesátikilometrové rychlosti pak mám pocit, že už si to děsně pařím.“

Právě terapeutické účinky řízení jsou důvodem, proč s manželem mívali kabriolet. „Jenže měl strašně vysokou spotřebu a my jsme chtěli přejít na něco ekologičtějšího. Tak jsme přišli na Lexus a jeho šetrné hybridní pohony. Teď už bych nechtěla řídit nic jiného, je to pro mě vášeň i životní styl,“ uzavírá herečka.

Reklama