Přečtěte si další příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho čtenářka, která si své mateřství konečně užívá. Že by do třetice všeho dobrého?

Dobrý den. Je mi 38 let a máme doma rok a půl chlapečka. První mateřskou jsem trávila před šestnácti lety s dcerou Terezkou. Oba jsme s manželem byli mlaďoučký a mateřskou dovolenou bych to rozhodně nanazvala. Mateřská dovolená byla tehdy necelé 2OOOkč a tak jsem v týdnu k malé hlídala stejně starého klučinu od sousedů za značný přivýdělek. Chodila jsem uklízet do polikliniky a přivydělávala si u jedné naší stavební spořitelny a to vše proto, že jsme přestavovali domek a veškeré manželovy finance šly na stavební materiál, abychom každý víkend a volné odpoledne mohli dojíždět na stavbu.

Do nedodělaného domku jsme se stěhovali od manželových rodičů již se dvěma dětmi.Terce bylo tehdy 5 a Tomáškovi 1 rok. Z mateřské jsem odešla o rok dříve pracovat do rodinného podniku a tehdy jsem určitě neměla ráda tvrzení, že mateřská je dovolená.

Uteklo pár let, které jsem strávila ve stejném rodiném podniku pod opravdovou palbou svého šéfa. O to více všechny křivdy mrzely, že se jednalo o někoho z rodiny a já si prošla očistcem na zemi. Za tu dobu jsme dostavěli domek a manželovi se naskytlo výhodné zaměstnání.

A tak došlo i na Kubíčka, který právě dospinkává ve své postýlce, zatímco maminka zkušená, finančně zajištěná a snad i o podstatu moudřejší si užívá opravdovou MATEŘSKOU DOVOLENOU se vším všudy, co k tomu patří.

Myslím, že tento název se určitě odvíjí od spousty okolních situací a moc všem maminkám přeju, aby i pro ně to bylo období té pravé dovolené a pro děti tou nejkrásnější dobou strávenou s maminkami

Vladimíra

Tak to vám moc přejeme.

Jak si užíváte mateřskou vy, milé ženy-in? Jste v pohodě, nebo šílíte? Nebo se na mateřskou teprve chystáte? Jaké o ní máte představy? Napište nám svůj názor nebo třeba příběh na dnešní téma mateřská.

redakce@zena-in.cz

Reklama